Українцям хочуть скасувати безкоштовну медицину і ввести обов'язкове страхування

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українцям хочуть скасувати безкоштовну медицину і ввести обов'язкове страхування

У МОЗ планують продовжити медичну реформу / Фото: ТСН.ua

Нове керівництво МОЗ вирішило підійти до медичної реформи досить радикально.

В Україні збираються ввести обов'язкове медичне страхування, передати значну частину контролю над медициною від міністерства на місця, впровадити контрактні відносини з медперсоналом і навіть скасувати гарантовану безкоштовну медицину на рівні Конституції. Про це заявив новий міністр охорони здоров'я Олег Мусій, передає "Корреспондент".

"Безкоштовної системи охорони здоров'я ніде немає і бути не може. Вона може бути без оплати з кишені людини за рахунок або бюджету, або фонду медичного страхування, який мав би існувати в державі", - сказав глава відомства.

При цьому Мусій запевнив, що МОЗ намагатиметься провести реформу максимально ефективно і безболісно.

Він визнає, що країна все-таки до цього ще не готова через недосконалу систему оподаткування і того, що істотна частина економіки перебуває в тіні. Однак і затягувати з вирішенням проблеми більше не можна, вважає Мусій. Він повідомив, що найближчим часом буде запропонований законопроект про обов'язкове медстрахування в Україні з відстрочкою його набуття чинності.

Водночас найбільш серйозною заявою глави МОЗ стала підтримка перегляду 49-ї статті Конституції, що гарантує українцям безкоштовну медицину.

Крім того, за словами міністра, він скоріше підтримує наміри колишньої влади в галузі охорони здоров'я, але має безліч питань до методів впровадження реформи. У першу чергу це стосується корупції. У зв'язку з цим Мусій вже оголосив про плани проведення повної перевірки здравниць.

Також міністр має намір переглянути систему медичної освіти в Україні та продовжити практику впровадження сімейної медицини, яку вже почали впроваджувати в країні.

Тим часом експерти побоюються, що під гарними намірами і гучними обіцянками можуть ховатися неправильна мета.

"Схоже, що і нинішня реформа охорони здоров'я спрямована в більшій мірі на економію коштів, а не на поліпшення якості надаваних послуг", - заявив Микола Величко, директор центру особистих видів страхування СК "Allianz Україна".

"Чи ми робимо цю реформу заради реформи? Або ми робимо цю реформу заради того, щоб зменшити смертність? Так от, якщо міністр приходить на свою посаду, він повинен чітко розуміти механізм впливу на ці показники та нести відповідальність за їхнє зниження", - резюмувала заслужений лікар України і лідер Медичної сотні Майдану Ольга Богомолець.

Раніше повідомлялося, що українців залишать без паперових медичних карток.

Наступна публікація