Українцям найдешевше орендувати квартиру в Запоріжжі, а найдорожче житло в Києві та Харкові

Дата публікації
Українцям найдешевше орендувати квартиру в Запоріжжі, а найдорожче житло в Києві та Харкові

Експерти вважають, що оренда житла у Києві подорожчає. / ТСН.ua

Ціни на оренду квартир в Києві практично зрівнялися з середньою зарплатою.

В Києві ціни на оренду однокімнатних квартир практично зрівнялися з середньою зарплатою. Так, за даними дослідження порталу оголошень Slando, жителі столиці платять за квартиру близько 4,2 тис. гривень, при цьому вони заробляють в середньому 5,01 тис. гривень.

Зростання вартості оренди житла пов'язане з напливом приїжджих і з відсутністю доступного іпотечного кредитування, пишуть "Вести".

"На жаль, зараз ціни на оренду в столиці дійсно майже зрівнялися з середніми зарплатами. У когось зарплата 10 тис. грн, і вони можуть витрачати до 5 тис. на оренду, а у когось - три. Ті, у кого зарплата маленька, живуть удвох або втрьох в однушці", - розповідає Володимир Столітній, юрист, який спеціалізується на нерухомості.

Як повідомив експерт консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький, за 2012 рік оренда квартир по Києву подорожчала на 20%, а по країні - на 8-13%.

За 6 місяців 2013 року знімати квартири стало на 5% дорожче. При цьому найдорожча оренда в Києві, Харкові, Криму і Одесі. "З Києвом все зрозуміло - це місто, куди люди з усієї країни їдуть працювати. Харків - місто з розвиненою інфраструктурою та студентська столиця. Саме ця категорія підігріває попит на житло. У курортних Одесі та Криму - традиційний зліт цін влітку і плавне зниження, починаючи з листопада", - зазначає експерт.

Дешеву оренду можна знайти тільки в дотаційних північних і західних регіонах. Там зарплати традиційно не перевищують 2,5 тис. гривень, а за знімання житла беруть не більше 1,5 тис. гривень. Правда, винятком є Львів, де середня зарплата становить близько 2,7 тис. гривень, а ціна за оренду квартири - 2,1 тис. гривень. Такі ціни в столиці Галичини пов'язують з напливом туристів, які знімають квартири по 200-400 грн на добу.

Найгірше зі співвідношенням зарплат і витратами на житло в Київській області, де зарплати на рівні 3,3 тис. гривень, а квартири - 4,1 тис. гривень.

За словами експерта Сергія Костецького, такий дисбаланс пояснюється близькістю до столиці. "Такий дисонанс між ціною оренди і зарплатами в Київській області обумовлений тим, що велика частина людей з передмість (Буча, Ірпінь, Обухів, Бориспіль) працюють у Києві, тому реальна зарплата у них більша, ніж середня по області", - зазначає Володимир Столітній.

Найкраще справи йдуть у тих регіонах, де туристів і приїжджих небагато, проте є промисловість, яка працює, наприклад, у Запоріжжі.

Найдешевша оренда однокімнатної квартири в спальному районі Києва становить не менше 3-3,5 тис. гривень. При цьому меж в цінах не існує - за студію з видом на Хрещатик просять і 10 тис. грн. У Сімферополі ціни варіюються від 1,8 тис. до 3,5 тис. гривень, а в Дніпропетровську - від 1,8 до 2,2 тис. гривень. У Харкові та Донецьку однокімнатну можна зняти за 2,1 тис., а двокімнатну - за 2,5 тис. гривень.

За словами Володимира Столітнього, з середини серпня знімати квартири стане дорожче: "Це буде відчутне подорожчання - відсотків на 15. По-перше, в цей час закінчиться сезон відпусток, з'їдуться студенти, і орендодавці піднімуть ціни", - говорить Столітній.

Радник президента Асоціації фахівців з нерухомості України Володимир Винокур додає, що зростання цін можуть спровокувати підвищення комуналки та виведення з тіні всіх орендодавців.

Зазначимо, житло в Європі набагато доступніше. Так, у Варшаві орендувати квартиру можна за 190 євро при середній зарплаті в 640 євро, в Берліні - за 270 євро при зарплаті 1730 євро, а в Парижі - за 800 євро при зарплаті 2400 євро.

Наступна публікація