Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українцям обіцяють компенсувати вкрадені з банківських карток гроші

Принцип нульової відповідальності для власників карт мають запустити через півроку.

Через півроку, із 1 серпня, в Україні хочуть запровадити принцип нульової відповідальності для власників банківських карток, якщо з рахунків шахраї вкрали гроші і це буде доведено після розслідування. Банки тоді компенсують вкрадені суми.

Із такою новацією на українському ринку виступає міжнародна платіжна система Visa. Про це сказала директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова під час круглого столу "Шахрайство в фінансовій сфері", передає "Фінансовий клуб".

"Такий принцип працює в США дуже давно. Visa вирішила поширити його на весь світ. Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без його сприяння, то людина не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути йому гроші. Ми даємо банкам півроку, щоб підготуватися і впровадити інструменти для цього", – заявила Макарова.

Зазначимо, що нині довести факт крадіжки клієнтам досить складно і часто вкрадені гроші банки не повертають. Торік Верховний суд виніс окрему правову позицію, в якій вказав, що банки зобов'язані власним коштом повертати клієнтам гроші, вкрадені з їхніх карт шахраями, якщо немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями або бездіяльністю. Проте банки часто відмовляють у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про їх крадіжку вже після здійснення неправомірної трансакції.

"Раніше в законодавстві максимальна відповідальність власника платіжної картки становила 1,5 тисячі гривень. Але банки сказали, що у наших громадян не такий менталітет і вони будуть використовувати це проти банків. Були внесені зміни в законодавство, і від цієї норми відмовилися", – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем Нацбанку Володимир Харченко.

Нагадаємо, в Україні вдесятеро побільшало випадків шахрайств із банкоматами.

 

За підсумками 2015 року збитки українських банків від шахрайських дій з платіжними картками збільшилися вдвічі в порівня...

Опубліковано Національний банк України 26 лютого 2016 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції