Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українців залякують деградацією через різке здорожчення алкоголю

Продавці та медики кажуть, що після зростання цін споживачі перейдуть на брагу і самогон.

Відсьогодні в Україні підвищуються відпускні ціни на алкоголь. Таке рішення ухвалили в держкомпанії "Укрспирт", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Етиловий спирт класу "Люкс" здорожчає майже на 19%. Тож мінімальна вартість півлітрової пляшки горілки становитиме 75 гривень, замість колишніх 55.

Однак ця політика поки що не скрізь має наслідки. Навіть у Києві десь пиво вже здорожчало на 15%, а десь навіть оптові постачальники приймають замовлення на міцніший алкоголь за старими розцінками.

Продавці вважають, що чергове підвищення клієнти просто не потягнуть. Останній раз цінник мінявся минулого вересня – відтоді продаж значно впав.

"У людей немає грошей. Хоча у нас ціни всі старі. Останнє подорожчання акцизних марок було у вересні. Відтоді не дорожчало", - розповідають реалізатори.

Власні джерела ТСН в алкогольних компаніях стверджують, що їхні боси намагаються домовитись із урядом про замороження цін.

Як підвищаться акцизи на алкоголь, бензин та тютюн

Бізнесмени переконані: якщо офіційний прайс на алкоголь виросте – більшість людей будуть зловживати фальсифікатом. Поряд з магазинами вже є точки, де можна вночі придбати брагу.

"Люди, котрі отримують мінімум, купувати дорогий алкоголь собі не зможуть. Однозначно. І купуватимуть фальсифікат. Само собою, підвищення отруєнь, само собою, деградація нації", - кажуть вони.

Цієї ж думки дотримуються і лікарі. Збільшення ціни на алкоголь переведе споживачів на вживання самогонки. Що вкрай негативно вплине на здоров'я людей.

"Це дуже сильні токсини, котрі вражають центральну нервову систему, печінку, серцево-судинну систему. Люди все рівно шукатимуть спиртне, купуватимуть або сурогат, або щось самі робитимуть і вживатимуть брагу", - вважають медики.

Фінансовий аналітик Євген Невмержицький переконаний, що дохід держбюджету від підвищення цін на алкоголь буде несуттєвим.

"Буде відбуватися вихід цих операцій в тінь. Відповідно, зменшення якості продукції, погіршення здоров'я людей. Так, будуть збільшення надходжень до бюджету, але вони будуть дуже і дуже незначні. Скоріше в загальному вимірі це буде більше проблем", - прогнозує експерт.

Основні споживачі чергове підвищенння цін на улюблений продукт сприймають філософськи.

"Будемо або менше курити, або менше пити", - каже один із покупців.

Як повідомлялося, зростання роздрібних цін на алкогольну продукцію може сягнути 35%.

З 1 березня 2016 року діють нові ставки акцизного податку на етиловий спирт. Крім того, наприкінці 2015 року парламент ухвалив закон, згідно з яким акциз був збільшений на 50% — до 105,8 грн за 1 літр абсолютного алкоголю.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Відео Сьогодні підвищуються відпускні ціни на алкоголь

Залиште свій коментар

Вибір редакції