Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українцям порадили, як зберегти старі тарифи на комуналку

Аби зберегти нинішню вартість опалення і гарячої води, слід тиснути на місцевих постачальників цих послуг.

Ціни на опалення та гарячу воду ще можуть втриматися на нинішньому рівні, якщо цього добиватимуться самі споживачі. Про це заявили в Національній комісії, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Питання нових тарифів заслухав на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Перед міністрами виступив керівник "Укргазвидобування". Він пояснив, що завдяки підвищенню цін на газ його компанія зможе збільшити видобуток палива. У перспективі це дозволить Україні стати його експортером, а не імпортером.

Уже за кілька років люди відчують, що ситуація змінилась – пообіцяли в Кабміні. Однак уже в липні українці можуть відчути інше – як унаслідок зростання вартості газу здорожчають удвічі гаряча вода і опалення. На противагу цьому посадовці лише радять не лякатися.

"У кого є будинки 500-700 метрів – вони будуть платити ринкову ціну, бо у них є можливості більше заробляти грошей. Всі, хто мають невисокий дохід, будуть так чи інакше сплачувати за послуги ЖКГ 10%. Держава адресно заплатить за кожного, хто цього потребує", - пообіцяв Гройсман.

Щоб не протягнути ноги, в уряді радять протягнути руку за субсидіями. Це доведеться зробити більшій частині населення, підрахували у міністерстві соцполітики: 8-9 млн з 15 млн домогосподарств. А державі на субсидії доведеться витратити 40 млрд гривень.

Відео Підвищення цін на опалення та гарячу воду може не відбутися

Тим часом у нацкомісії, де запропонували ледь не вдвічі підвищити тарифи на централізоване опалення та гарячу воду, населенню рекомендують самостійно боротися за їхнє зниження. Запропоновані тарифи, наголошують, до кінця місяця на обговоренні. Тому людям і місцевій владі пропонують тиснути на місцеві теплоенерго.

Як це робити, роз'яснили на прикладі Києва: обурені люди йдуть до мера Віталія Кличка, обурений мер іде до "Київенерго". І вони разом і вирішують, як для киян знизити тарифи.

Тим часом інтернет рясніє ідеями, як людям можна зекономити. Серед популярних порад – зареєструвати у своїй оселі релігійну організацію, бо для них комунальні блага значно дешевші.

Як уже повідомлялося, про підвищення цін на послуги центрального теплопостачання заявив керівник Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг. Діятимуть вони з 1 липня, і поки що тільки для бюджетників та підприємств. Але за 20 днів, якщо проект після обговорення не зміниться, ці ціни стануть обов'язковими і для всіх людей.

Разом із тим озвучені Національною комісією з регулювання електроенергетики нові тарифи на опалення і гарячу воду для населення не є остаточними. Влітку цього року вони можуть зрости іще більше. Уже відомо, що під Києвом споживачі можуть сплачувати за комунальні блага навіть на третину більше, ніж у самій столиці.

Прем'єр-міністр Гройсман назвав нові тарифи абсолютно ринковими. "Всі ці балачки і розмови про те, що ціна газу є 30-40 доларів, це неправда", – сказав глава уряду.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції