Українцям потрібно збирати на власну квартиру щонайменше 22 роки

За останніх 2 роки співвідношення ціна житла/дохід людей істотно помінялося. Наприклад, у 2008 році пересічному українцеві необхідно було збирати на квартиру мінімум 30 років (якщо нічого не їсти).

Середньостатистичній українській родині треба збирати на квартиру мінімум 22 роки. Про це свідчить динаміка цін на нерухомість за останній рік і рівень платоспроможності населення.

"За нашими підрахунками, середньостатистичній українській родині треба збирати близько 20-22 років, при тому, що 100% сімейного доходу відкладати. Якщо припустити, що 50% доходу витрачається на їжу та інше, то необхідно не менше 50 років", - пояснив виданню "Дело" фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

В якості основної міри розрахунку доступності житла використовувалося співвідношення вартості нерухомості до прибутків населення. Цей показник враховує відповідність ціни на умовний середній будинок або квартиру до середнього доходу сім'ї після сплати усіх податків і виражається кількістю років, необхідною для придбання власного житла. Середня вартість квартири в Україні бралася з розрахунку 60 тисяч євро, середній річний дохід - 2,8 тисячі євро.

"На сьогодні найоптимальніше співвідношення ціна/дохід спостерігається в США, в Марокко при мінімальній зарплаті і досить високій ціні на нерухомість період накопичення максимальний", - продовжує Костецький.

І справді, за оцінками експертів компанії EVANS саме США лідирує в рейтингу країн з найдоступнішою нерухомістю для жителів. Так, середня вартість житлової нерухомості в цій країні дорівнює 95,5 тисячам євро. А середній річний дохід сім'ї - 35,3 тисячі євро. Після підрахунків нескладно визначити, що придбати квартиру пересічний американець може вже через 2,7 року роботи. Це у вісім разів швидше, ніж житель України.

На другому місці за доступністю нерухомості йде Домініканська Республіка (середня вартість житлової нерухомості - 33,5 тисяч євро; середній річний дохід сім'ї - 9,5 тисяч євро). Здійснити мрію про купівлю квартири домініканець може, відкладаючи середню зарплату впродовж 3,5 років.

Замикає трійку лідерів Чилі, де середня вартість житлової нерухомості - 45,8 тисяч євро; середній річний дохід сім'ї - 11,3 тисяч євро). Жителеві країни треба працювати 4,05 року для того, щоб купити квартиру у своєму регіоні.

Формула дуже проста - чим вище дохід на родину на рік і чим дешевше нерухомість у певній країні, тим швидше сім'я зможе її купити. "В Україні за останніх 2 роки співвідношення ціна/дохід істотно помінялося в меншу сторону. Наприклад, у 2008 році пересічному українцеві необхідно було збирати на квартиру мінімум 30 років, сьогодні 20-22 роки (якщо нічого не їсти). Тобто падіння цін на нерухомість набагато істотніше, ніж зниження рівня заробітної плати в період кризи", - розповів Костецький.

На думку гравців ринку в найближчі десять років ситуація в Україні істотно не зміниться.

Але є в світі країни, де на квартиру доведеться збирати близько 70 років. Не пощастило марокканцям, де середня вартість житлової нерухомості - 144,8 тисяч євро, а от середній річний дохід родини лише 2,1 тисячі. Тут плани про придбання нерухомості близькі до нездійсненної мрії. Адже для цього жителеві Марокко доведеться збирати 67,5 років.

Читайте також:

Сімейний бюджет на 2011-й: плюси і мінуси

Київрада виділила житло постраждалим від "Еліта-Центру"

Попит на житло в Україні впав у 2,5 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: