Українцям радять судитися за скасування тарифів, котрі спонсорують "ДНР" і "ЛНР"

Експерти кажуть, що формула "Ротердам+" є фікцією, котра створює надприбутки для "королів" окупованого Донбасу.

Мільярдні судові позови загрожують бюджету через необґрунтовану високу ціну на вугілля, і, відповідно, на електроенергію. Експерти попереджають, що будь-який громадянин може подати до суду на державу і скасувати високі тарифи, відтак Україні загрожує енергетичний колапс, якщо формулу ціни вугілля не переглянуть, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Національна комісія регулювання електроенергії не оприлюднює розрахунки, за якими встановлено ціну на вугілля. Ні експерти, ані журналісти не можуть добитися від регулятора пояснення ціни. Вартість антрациту – найбільш ходового вугілля в Україні – складається з його ціни на біржі в голландському місті Роттердам плюс доставка в Україну. Це приблизно на сьогодні становить 1300-1500 гривень за тонну. Тоді як у дійсності вугілля в Україну везуть не з Голландії, а з окупованих "ДНР" і "ЛНР" територій Донбасу.

ВідеоРозсекречені схеми: як українське вугілля продають за цінами південноафриканського

За весь рік Україна не купувала жодної тонни імпортного вугілля. Увесь антрацит завозиться з неконтрольованих територій. Ідеться про 10 мільйонів тон. Тобто платити українці мають, як за вугілля з Роттердама, а насправді його купують за суму вдвічі меншу на Донбасі. "У тариф закладається доставка з Роттердама, хоча насправді такої доставки нема. Доставка є тільки по Україні, а це надприбутки на тих, хто продає це вугілля", - каже експерт Андрій Герус.

Математика проста. Десять мільйонів тон помножених на 800 гривень – це близько 8 мільярдів гривень. Саме стільки ми переплатимо за вугілля за вигаданою формулою. Торік унаслідок підвищення тарифів українці вже заплатили додатково 30 мільярдів гривень за електроенергію. Політичний експерт Володимир Манько провів розслідування і виявив: вугілля з окупованих територій потрапляє в Україну через офшорні компанії не останніх в Україні людей. "У мене є інформація, що через гонконгську компанію закуповували вугілля, яке нібито південноафриканське, а насправді наше рідне донецьке вугілля. Це компанія знову через якісь інші компанії належить Віктору Медведчуку і Ігорю Сало", - каже Манько.

Він також дослідив, що вугілля за документами відвантажували з порту Новоросійськ, і вже звідти воно йшло в Україну залізницею. Але це тільки за документами. Де-факто, вугілля йшло прямо із зони АТО. "Оформлялися документи, начебто із Південної Африки прийшов балкер з вугіллям, розвантажувався у порту Новоросійськ і до Харківської області йшли вагони. Насправді цього не може бути, бо порт Новоросійськ не приймає імпорт, а працює тільки на експорт. Ці судна не були в Чорному морі – які зазначені на документах", - твердить експерт.

У переліку компаній, що постачають Україну вугіллям, журналісти виявили фірми народних депутатів навіть із провладної фракції. Є й такі, що проходять по кримінальних провадженнях через фінансування тероризму. Тож кожен українець, умикаючи ввечері світло, фактично спонсорує існування "ДНР" та "ЛНР". Оскільки влада на це не зважає, експерти радять українцям тільки одне – звертатися до суду. "Очевидно, що це питання будуть вирішувати в суді. І вже є розроблена юридична позиція", - запевнив Герус.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: