Українцям, які не обзаведуться лічильниками, відключать газ

Верховна рада пропонує постачати газ споживачам тільки за наявності приладів комерційного обліку.

Верховна рада має намір ввести обов’язковий комерційний облік природного газу для всіх категорій споживачів. Споживачам, які відмовляться від встановлення в себе газових лічильників, постачання газу буде припинено.

За прийняття в першому читанні законопроекту "Про забезпечення комерційного обліку газу" 19 жовтня проголосували 237 депутатів за необхідних 226.

Законопроект передбачає, що газ може постачатися споживачам тільки за наявності приладів комерційного обліку.

Зокрема, для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, в яких газ використовується комплексно і для опалювання, обов’язковий комерційний облік вводиться з 1 жовтня 2011 року; для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року, тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року.

Для інших споживачів облік запроваджується з 1 січня 2011 року.

У разі відмови споживачів, в тому числі населення, від встановлення лічильників газу поставки газу будуть припинятися з дат, зазначених вище.

Згідно до проекту закону, введення в експлуатацію збудованих та реконструйованих після прийняття його в цілому багатоквартирних житлових будинків та об’єктів виробничого та невиробничого призначення (промисловість, бюджетна сфера, сфера соціально-побутового та культурного призначення) проводиться за наявності лічильників газу.

У разі прийняття законопроекту в цілому виконавцями робіт зі встановлення засобів обліку споживання газу будуть визначені суб’єкти господарювання, які здійснюють постачання газу за регульованим тарифом та/або його розподіл на відповідній території, а також госпсуб’єкти, які отримали відповідні дозволи та ліцензії для виконання робіт з встановлення засобів обліку споживання газу.

Відмова фізичних осіб-підприємців, що користуються послугами з газопостачання для здійснення підприємницької діяльності, і юридичних осіб від встановлення до 1 січня 2011 року лічильників газу будуть являтися для постачальників підставою для розірвання в судовому порядку договору на постачання та/або розподіл газу.

Як відомо, за даними НКРЕ, станом на 1 березня в Україні з 13,293 млн споживачів (населення) лічильниками газу оснащено 8,009 млн, або близько 60% газифікованого житла.

5,284 млн абонентів платять за газ за нормами споживання незалежно від реальних обсягів його використання.

Читайте також:

Кабмін має намір заборонити споживання газу без лічильника

НКРЕ не знає, скільки насправді повинен коштувати газ

Споживачі заборгували "Нафтогазу" майже 5 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: