Україні можуть знову дозволити продавати квоти на забруднення повітря

Україні можуть знову дозволити продавати квоти на забруднення повітря

Експерти радять Україні не зупинятися на досягнутому / Фото: Архів

Попередні висновки експертів ООН щодо оновленого національного кадастру викидів парникових газів України носять позитивний характер.

Група міжнародних експертів Секретаріату Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату завершила дослідження оновленого національного кадастру викидів парникових газів України за 1990-2009 роки.

Про це повідомив Сергій Орленко, голова Державного агентства екологічних інвестицій України, яке відповідає за реалізацію політики в сфері зміни клімату, пише "Дзеркало тижня".

За його інформацією, попередні висновки експертів "носять позитивний характер", що дає підстави для Еквідновлення України в системі міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Орленко також зазначив, що міжнародні експерти рекомендують Україні "не зупинятися на досягнутому, тому нам потрібно провести велику роботу з розвитку національної системи обліку викидів парникових газів".

Нагадаємо, з 12 жовтня участь України в міжнародній торгівлі викидами парникових газів було тимчасово призупинено. Таке рішення було прийнято комітетом з дотримання Секретаріату РКЗК ООН зі зміни клімату в зв'язку з "невідповідністю національної системи обліку викидів парникових газів вимогам Кіотського протоколу".

Нагадаємо, Кіотський протокол був прийнятий у Кіото (Японія) 12 грудня 1997 року. У ньому визначені порядок і принципи спільного виконання зобов'язань зі скорочення парникових викидів шляхом укладення спеціальних угод між сторонами протоколу. Він набув чинності 16 лютого 2005 року.

Читайте також:

Україна продасть квоти на парникові гази 3 країнам

"Кіотські гроші" підуть на реконструкцію київського заводу "Енергія"

ООН заборонив Україні торгувати квотами на парникові гази

Кіотські гроші пустять на автомобілі для МВС

Повʼязані теми:

Наступна публікація