Україні нададуть позику на відновлення енергетики

Всесвітній банк надасть Україні позику в 200 мільйонів доларів на реабілітацію енергетичної системи.

Лінія передачі електроенергії
Архів
Українські мережі передачі електроенергії відновлюватимуть коштом Всесвітнього банку.

Про це повідомляє агенція "РИА Новости” з посиланням на прес-службу Міністерства фінансів України.

Як ідеться в повідомленні прес-служби, ці кошти буде спрямовано на реалізацію проекту "Передача електроенергії", що має підвищити рівень надійності постачання електроенергії за допомогою реабілітації станцій передачі й оновлення вітчизняних мереж передачі електроенергії.

Відповідальним виконавцем цього проекту призначено Міністерство палива та енергетики України, а впроваджуватиме його Національна енергетична компанія (НЕК) "Укренерго", наголошено в повідомленні.

За повідомленням прес-служби, переговори про підготовку проекту відбулися в Києві ще в червні.

”За наслідками переговорів вирішили, що позику буде надано на стандартних умовах ВБ на 20 років з п'ятирічним пільговим періодом", - ідеться в повідомленні.

Очікують, що угоду про позику й угоду про виконання проекту буде підписано цього року. Загальна вартість проекту - 238 мільйонів доларів, зокрема позика Світового банку - 200 мільйонів доларів, внесок НЕК "Укренерго" - 38 мільйонів доларів, повідомляє прес-служба.

Державну компанію НЕК "Укренерго" було створено 1998 року. Для експлуатації електроенергетичного господарства в складі "Укренерго" організували вісім електроенергетичних систем (відособлених структурних одиниць), яким підпорядковано 32 структурні підрозділи з експлуатації магістральних і міждержавних електричних мереж.

До складу НЕК "Укренерго" також входять відособлені структурні одиниці: Головний інформаційно-обчислювальний центр, "Вінницяелектротехнологія", "Південенергопром", пансіонат "Енергетик", підрозділ громадського харчування "Енергетик".

Оперативне управління режимами роботи ОЕС України здійснюють із центрального й восьми регіональних диспетчерських пунктів НЕК "Укренерго".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: