Україні не вистачає не лише антрациту, а й вугілля газової групи для його заміщення – Насалик

Основний видобуток вугілля був сконцентрований на окупованій частині Донбасу.

Україна від початку року відчуває брак вугілля антрацитової групи – бо були призупинені його постачання з окупованого Донбасу. Проте Україні не вистачає і вугілля газової групи, щоб замістити ним антрацит.

Про це сьогодні, 6 вересня, під час засідання уряду сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає УНІАН.

"У нас абсолютно змінилася структура палива порівняно з минулим роком і використання антрациту у нас зменшилося на 3,5 мільйона тонн. На наступний рік зміна пройде додатково на 3 мільйони тонн. Але цю різницю ми повинні забезпечувати газовою групою вугілля. Мушу сказати, що на сьогодні ми відчуваємо нестачу газової групи вугілля, яке видобувається на території України", - констатував Насалик.

За останні чотири роки, за період війни на Донбасі, у розвиток шахт не інвестували жодних коштів.

"Міністерство розробило план реформування вугільної галузі і план дій щодо його реалізації. Реалізація плану дій щодо вугільних шахт дасть можливість повного забезпечення газовою групою вугілля, як у цей сезон, так і в сезон 2018-2019 років", - сказав Насалик.

Нагадаємо, дефіцит антрацитового вугілля з окупованого Донбасу позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортували з Південно-Африканської Республіки і завозили з непідконтрольної Україні території. Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади постачань вугільної продукції із зони АТО наприкінці січня 2017 року.

Наприкінці липня одна з найбільших енергогенеруючих компаній "Центренерго" уклала з американською компанією XСoal Energy & Resources контракт на постачання до кінця цього року 700 тисяч тонн дефіцитного вугілля антрацитової групи. Наприкінці серпня XСoal Energy & Resources відправила до України першу партію антрацитового вугілля обсягом 85 тис. тонн. Судна мають прибути через кілька днів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: