Україні не вистачає не лише антрациту, а й вугілля газової групи для його заміщення – Насалик

Основний видобуток вугілля був сконцентрований на окупованій частині Донбасу.

Україна від початку року відчуває брак вугілля антрацитової групи – бо були призупинені його постачання з окупованого Донбасу. Проте Україні не вистачає і вугілля газової групи, щоб замістити ним антрацит.

Про це сьогодні, 6 вересня, під час засідання уряду сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає УНІАН.

"У нас абсолютно змінилася структура палива порівняно з минулим роком і використання антрациту у нас зменшилося на 3,5 мільйона тонн. На наступний рік зміна пройде додатково на 3 мільйони тонн. Але цю різницю ми повинні забезпечувати газовою групою вугілля. Мушу сказати, що на сьогодні ми відчуваємо нестачу газової групи вугілля, яке видобувається на території України", - констатував Насалик.

За останні чотири роки, за період війни на Донбасі, у розвиток шахт не інвестували жодних коштів.

"Міністерство розробило план реформування вугільної галузі і план дій щодо його реалізації. Реалізація плану дій щодо вугільних шахт дасть можливість повного забезпечення газовою групою вугілля, як у цей сезон, так і в сезон 2018-2019 років", - сказав Насалик.

Нагадаємо, дефіцит антрацитового вугілля з окупованого Донбасу позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортували з Південно-Африканської Республіки і завозили з непідконтрольної Україні території. Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади постачань вугільної продукції із зони АТО наприкінці січня 2017 року.

Наприкінці липня одна з найбільших енергогенеруючих компаній "Центренерго" уклала з американською компанією XСoal Energy & Resources контракт на постачання до кінця цього року 700 тисяч тонн дефіцитного вугілля антрацитової групи. Наприкінці серпня XСoal Energy & Resources відправила до України першу партію антрацитового вугілля обсягом 85 тис. тонн. Судна мають прибути через кілька днів.

Залиште свій коментар