Україні не загрожує друга хвиля кризи через негаразди в Еміратах

Фахівці другого нокаутувального удару зовні Україні не пророкують. Без того уже сидимо на дні. Головне - політична стабільність.

Об'єднані Арабські Емірати налякали весь світ. Коли найбільший державний фонд у Дубаї заявив, що не може розрахуватися з боргами. Міжнародні аналітики відразу напружилися - можливо, це початок другої хвилі світової кризи, мовляв, не всі проблеми залишилися позаду. Як наслідок, у світі знову подешевшали цінні папери. Торік починалося так само.

1 грудня з Дубаїв прийшла заспокійлива новина. Емірати вмовляють кредиторів, щоби ті розтягнули в часі сплату боргів. Проте не всі економісти зітхнули з полегшенням.

"Є велика ймовірність, що це перший сигнал того, що буде друга криза. Але треба розуміти, що це не світова, а локальна криза", - запевняє економіст Олександр Охріменко.

Тобто, зачепить вона, на думку експерта, частину азійських, арабських та, можливо, південно-американських держав. Україна зараз якраз намагається залучити гроші з цих регіонів для розвитку вітчизняної економіки.

Жити скромніше, із меншими прибутками, можливо, доведеться і нашим експортерам. Металурги, машинобудівники тощо, частину своєї продукції продають саме в Азію та арабські країни. Якщо продажі впадуть, зменшаться і надходження до державного бюджету. Вітчизняних банкірів імовірна друга хвиля кризи навряд чи торкнеться. Як і курсу долара. Навіть спекулянтам не нажитися, заспокоюють аналітики.

У самому Нацбанку, як і в Уряді, коментувати вплив імовірної чергової хвилі кризи, не квапляться. Фахівці своєю чергою, другого нокаутувального удару зовні Україні не пророкують. Без того уже сидимо на дні.

Головне - зауважують експерти, політична стабільність. Без неї на відновлення країні знадобиться значно більше часу.

Нагадаємо, загроза дефолту однієї з найбільших інвестиційних компаній ОАЕ, емірату Дубаї, спричинив падіння на українському фондовому ринку.

Напередодні суттєве зниження котирувань сталося на світових фондових ринках. Причиною цього стали новини з ОАЕ, де одна з найбільших інвестиційних компаній Дубаї - Dubai World - звернулася до кредиторів з проханням про відстрочення виплати боргу в сумі кількох мільярдів доларів. Зобов'язання компанії становлять 60 мільярдів доларів.

Читайте також:

Дефолт в Дубаї обвалив український фондовий ринок

У Європі стрімко обвалилися фондові біржі

Банкіри: другої хвилі фінансової кризи не буде

 

ВідеоУкраїні не загрожує друга хвиля кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: