Україні необхідно створити підгрунття для розвитку "зеленого будівництва"

Використання технології "зеленого будівництва" дозволяє знизити енергоспоживання мінімум на 50%.

Костянтин Бондарев
УНІАН
Костянтин Бондарєв
Народний депутат України Константин Бондарєв пропонує парламенту створити законодавче підгрунття для розвитку в країні "зеленого будівництва".

Відповідний законопроект “Про додаткові заходи зниження впливу об’єктів будівництва на навколишнє середовище” парламентарій зареестрував у Верховній Раді.

Як наголосив Константин Бондарєв під час „круглого столу” „Впровадження технології "зеленого будівництва" в Україні”, метою законопроекту є визначення правових та організаційних основ зниження впливу об’єктів будівництва на навколишнє середовище, стимулювання замовників об’єктів будівництва до будівництва екологічних будівель, які відповідають стандартам зеленого будівництва.

Автор законопроекту особливо підкреслив, що серед основних принципів "зеленого будівництва" - це підвищення енергетичної ефективності будівель, які спроектовано та побудовано із застосуванням новітніх технологій екологічного будівництва. На його думку, використання технології "зеленого будівництва" дозволяє знизити енергоспоживання мінімум на 50%.

За його словам, в останні роки в середньому в Україні вводилось в експлуатацію близько 1 мільйона 200 тисяч кв. м офісних будівель на рік. На 1 кв.м офісної будівлі припадає енергоспоживання електроенергії у 4,2 кВт на місяць та енергоспоживання тепла у 13 кВт на місяць. Економія енергоспоживання тільки для збудованих в один рік офісних будівель буде становити електроенергії 2 мільйона 520 тисяч кВт та теплової енергії 7 мільйонів 800 тисяч кВт на місяць. Це складе економію в 123 мільйона 840 тисяч кВт на рік.

"Зважаючи на нинішні ціни, економія ресурсів буде помітна в перші ж роки. Тільки по збудованими в перший рік офісам це дасть економію в 70 мільйонів гривень", - підкреслив Бондарєв.

Від також переконаний, що прийняття запропонованого законопроекту стане важливим кроком на шляху формування ефективної законодавчої бази в сфері зеленого будівництва, яка на основі вимог законодавства Європейського Союзу та позитивного досвіду зарубіжних країн створить умови для ефективної модернізації будівель, використання поновлювальних джерел в існуючих та нових будівлях, сприятиме економному використанню паливно-енергетичних ресурсів у будівлях, покращанню рівня життя населення внаслідок скорочення витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів, впровадженню заходів, що сприятиме підвищенню стану екологічної ситуації в країні.

Читайте також:

Будівництво в Україні може відновитися через 2 роки

ЄС допоможе будувати місто майбутнього

Украина: как победить энергозависимость

У Броварах енергію вироблятимуть зі сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: