Україні обіцяють долар по 15 гривень

Курс долара можуть дестабілізувати газове протистояння, або інші негаразди української політики.

Курс валют
УНІАН
За прогнозами банкірів та економічних експертів, курс долара в Україні цього року може становити від 8 до 15 гривень.

Зараз курс долара у обмінних пунктах комерційних банків купують за 8,4-8,6 грн., продають - за 8,9-9,1 грн.

Думки про причини та наслідки цього курсового стрибка розділилися. Одні вважають, що в усьому винна газова проблема, і очікують, що курс не перевищить 8-9 грн. за долар. Інші прогнозують зростання попиту на американську валюту та її зростання аж до 15 грн.

В цілому, банкіри вважають, що обґрунтована ціна долара сьогодні - 7,60-8 грн. Заступник голови банку "Фінанси і кредит" Ігор Львов впевнений, що курс долара буде напряму залежати від ціни російського газу.

"Зараз курс долара - питання політичне, а не економічне. Вирішення газової проблеми повинне відбутися протягом найближчих днів, результат вплине на курс. Адже якщо ми будемо платити за газ по 450, то в НБУ буде значно менше валютних запасів і, відповідно, менше можливостей підтримувати курс інтервенціями. А значить, долар зростатиме. І навпаки: чим дешевший буде газ, тим більше буде в НБУ можливостей підтримувати гривню", - говорить банкір.

А от економіст Олександр Жолудь вважає, що долар виріс тільки через те, що на свята на ринку було дуже мало операцій. На думку експерта, валюта стабілізується на позначці у 8,25 грн.

Є і більш песимістичні прогнози, згідно з якими долар продовжить стрімке зростання, в лютому досягне 14-15 гривень, а потім знизиться до 11 грн. "Попит на долар постійно зростає. На початку року укладатимуть контракти по імпорту, потрібна буде передоплата - це знову-таки підвищить попит. Тенденція по зростанню американської валюти збережеться, і до лютого за рахунок спекуляцій на цій тенденції курс підскочить до 14 грн., після чого стабілізується на рівні 11 грн. Після такого струсу народ буде це сприймати вже легко", - прогнозує директор українського представництва Forex4you Владислав Плаксін.

Якщо курс долара зросте, ще більші проблеми, ніж зараз, відчують люди, які мають валютні кредити.

Експерти пропонують декілька варіантів вирішення проблеми. Наприклад, знижувати ставку по кредитах, подовжувати термін погашення або брати платежі по кредитах за курсом 6 грн. за долар.

Банкіри говорять, що це можливо, але тільки за умови ухвалення політичного рішення, на яке влада поки не може зважитися.

"Можна "заморозити" курс для іпотечних боржників на рівні 6 грн., але тільки якщо НБУ продаватиме комерційним банкам долар по 6 грн. конкретно під погашення кредитів. Проте влада на це не йде, тому що отримала кредит від МВФ на умовах, що може витратити не більше 4% від золотовалютного резерву, з яких НБУ на підтримку курсу вже витратив 3,7%", - говорить заступник директора київського регіонального управління "Укргазбанку" Сергій Коцупатрий.

Нагадаємо, сьогоднішні торги на міжбанківському валютному ринку відкрилися в діапазоні 8,65-8,8 грн. Торги по євро відкрилися в діапазоні 11,48-11,685 грн. за євро.

Читайте також:
Долар тримається за 9 гривень, євро за 13
Євро подешевшало на 20 копійок
Долар продовжує зростати. Нацбанк гривню не рятуватиме

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: