Україні пророкують дефолт

В ООН вважають, що Україна є найвірогіднішим кандидатом на дефолт.

Україна є найвірогіднішим у світі кандидатом на дефолт, вважають експерти ООН. Цікаво, що документ побачив світ ще у жовтні, але в Україні ця перспектива поширилася лише днями, щоб посіяти паніку, але не серед економістів.  

Дефолт означає невиконання зобовязань. Досі найяскравішим прикладом сучасності була Росія 1998 року. Тепер експерти ООН передрікають таку ймовірність і для України. За нуль взяли вірогідність дефолту у США.

У звіті ООН про стан і перспективу світових економік в цьому році Україна очолила список потенційних неплатників за зовнішніми боргами. За нами Венесуела і та ж Росія – на третьому місці.  Україна не Росія, і навіть не Україна 98-го, преконаний колишній міністр фінансів Ігор Юшко.

Попри схожість тенденцій – діри в  бюджеті латають зиченими за кордоном грошима, -  є чимало відмінностей. Тоді гроші давали під шалені відсотки і ненадовго, імпорт плив рікою а експорт животів. Нині попри світову кризу ситуація зворотня.  

І ще одна суттєва відмінність – у 98-му в боргах була переважно держава, нині левова їх частка – борги корпорацій. Позичене державою більшість міжнародних угод дозволяють або відтермінувати, або реструктуризувати. Те ж що треба погасити терміново бюджет подужає запевняє міністр економіки. За його словами, до дефолту України ще далеко.  

Читайте також:

Акції України рекордно впали у світі
В Україні зникне половина банків
У світі розпочинається друга фаза кризи

Докладніше про ймовірність дефолту України – на відео ТСН.

ВідеоУкраїна - найімовірніший в Світі кандидат на дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: