Україні пророкують шокуючий ріст цін на продукти

Вже з 2011 року ціни на рослинну олію в Україні можуть вирости на 70%, на майонез - на 130-150% і на деякі види тваринницької продукції, в першу чергу на яловичину і свинину, - на 30-45%.

Ціни на продукцію масложирового комплексу і м'ясо в Україні можуть значно вирости на початку 2011 року. Це станеться у разі підписання Україною угоди про зону вільної торгівлі (ЗСТ) з ЄС на умовах, пропонованих на сьогодні Єврокомісією.

Про це на прес-конференції в Києві заявили експерти асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

У разі, якщо Україна, як того вимагає ЄС, відмінить експортне мито на соняшник (10%), велика частина маслянистої буде вивезена з України, у зв'язку з чим на внутрішньому ринку спостерігатиметься брак сировини.

За підрахунками експертів УКАБ, вже з початку 2011 року ціни на рослинну олію в Україні виростуть як мінімум на 70%, на майонез - на 130-150% і на деякі види тваринницької продукції, в першу чергу на яловичину і свинину, - на 30-45%, що пов'язано з наявністю макухи соняшнику (продукту переробки маслянистої), який є однією із складових кормового раціону в тваринництві.

Наступного тижня в Брюсселі проходитиме черговий раунд переговорів України про укладення договору про зону вільної торгівлі з ЄС, на якому передбачається закріпити положення по імпортних і експортних митах. Зокрема, по більшості видів продукції, яка для України цікава з точки зору експорту в ЄС, йдеться або про виключення цієї продукції з режиму вільної торгівлі, або про надання експортних тарифних квот в таких об'ємах, які не є вагомими, враховуючи обсяги виробництва в Україні. Угода про ЗСТ з ЄС передбачається підписати до кінця 2010 року.

Читайте також:

У Данії найвищі ціни на продукти харчування в Європі

В Україні загнивають і йдуть на корм тваринам 60% овочів та фруктів

Україні прогнозують "аграрний прорив" на світовому ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: