Україні радять поскоріше рятувати свої банки

На думку міжнародних експертів, подальше зволікання з рекапіталізацією системних і комерційних банків може мати важкі наслідки.

Україна повинна рішуче перейти до впровадження стратегії реабілітації банківського сектору, розробленої українськими органами влади за підтримки міжнародних фінансових установ. Про це заявили глава місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу і директор Світового банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартін Райзер.

Пазарбазіолу і Райзер відзначили, що ця стратегія передбачає реалізацію державної програми рекапіталізації системних банків і початок реструктуризації комерційних банків, які не є системними, але страждають через гострий брак ліквідності і капіталу, яку не можуть поповнити їх власники.

"Зараз прийшов час рішуче перейти до впровадження цієї стратегії. Зволікання привело б до подальших втрат активів і збільшення витрат для держави", — заявили вони.

Експерти при цьому підкреслили, що стабілізація депозитів в травні 2009 року поки створює сприятливу ситуацію і підвищує шанси на успіх.

"Вирішальне значення матимуть також послідовність і наполегливість. Слід уникати контрпродуктивних кроків, таких як нещодавня заборона відчужувати майно, який знаходиться в заставі по кредиту", - додали експерти.

Нагадаємо, раніше Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера спрогнозував до кінця року девальвацію гривні до 8-9 гривень за долар. Причиною цьому стане дефіцит рахунку поточних операцій. Послабити гривню можуть і борги вітчизняного корпоративного сектору перед іноземними кредиторами.

Читайте також:

Прогноз: до кінця року долар коштуватиме 9 гривень

Ющенко доручив забрати ліцензії в шести "брудних" банків

Кредити МВФ підуть на реабілітацію комерційних структур

Криза спорожнила українські банки на 100 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: