Україні радять проміняти Європу на союз з Китаєм та Індією

До 2050 року Індія і Китай будуть виробляти близько 50% світового ВВП.

Ідея вступу України до Європейського Союзу сьогодні вже не здається такою актуальною, як раніше, оскільки економічний центр світу переміщається в Азію.

Таку думку висловив екс-президент Світового банку (СБ) Джеймс Вульфенсон на завершальній сесії 6-го щорічного саміту Ялтинської Європейської стратегії (YES).

Зокрема, Вульфенсон відзначив: "Економіки Європи йдуть на спад! Ви (Україна) хочете членства не в тій асоціації. Активний розвиток відбуватиметься саме в Азії".

За прогнозами екс-глави СБ, до 2050 року Індія і Китай будуть виробляти близько 50% світового ВВП.

"На наступному конференції в Ялті ми, можливо, не будемо говорити про європейську стратегію, а про азіатську стратегію - економічний розвиток сьогодні відбувається в Азії", - сказав Вульфенсон.

При цьому Вульфенсон закликав учасників саміту проаналізувати прагнення жителів азіатських держав до отримання сучасної освіти.

"У Китаї навчається близько 11 тис. американців. Китайців, які навчаються в США - 91 тисяч. А найбільше студентів з Індії та Китаю, які здобувають освіту за кордоном - близько півмільйона. Це ілюструє, наскільки розумні азіати і наскільки вони правильно розуміють стратегічно важливі для свого розвитку речі", - зазначив експерт.

Крім того, Вульфенсон вважає, що на сьогоднішній день глобальна криза до кінця не подолана, але зрушення в економічній архітектурі сучасного світу вже очевидні.

"Я не хочу робити поганих прогнозів, але хотів би підкреслити, що ми не подолали кризу повністю", - зазначив він.

Нагадаємо, керівник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан вважає, що пік світової фінансової кризи вже позаду.

Про це він заявив у ході телемосту з учасниками 6-го саміту Ялтинської європейської стратегії.

"Якщо ви визначаєте кризу як ризик для основних фінансових установ збанкрутіти, то такий ризик достатньо низький тепер", - сказав директор-розпорядник МВФ.

"Якщо, кажучи про кризу, ви маєте на увазі його наслідки в плані уповільнення економічного зростання в світі, то, звичайно, вона (криза) ще не закінчилася", - зазначив Стросс-Кан.

Читайте також:

МВФ: пік кризи позаду, але зростатиме безробіття

Експерт: криза в Україні завершиться влітку наступного року

У Китаї починається нова хвиля світової кризи

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: