Україні треба 3-4,5 млрд доларів, щоб протриматися до кредиту МВФ

За прогнозами заступника міністра фінансів наступний транш від МВФ Україна отримає не раніше, ніж через півроку. До цього часу Україні слід знайти від 3 до 4,5 млрд доларів.

До моменту поновлення співробітництва з Міжнародним валютним фондом, за умови, що фінансування почнеться через 4-6 місяців, Україні необхідно знайти 3-4,5 мільярда доларів, заявив заступник міністра фінансів України Олександр Савченко.

"Що робити до того, як прийдуть гроші Міжнародного валютного фонду? За моїми оцінками, нам потрібно десь знайти від 3 млрд дол. (у кращому випадку) до 4,5 (у гіршому) чи еквівалентну суму в гривні, щоб до цього часу протриматися", - спрогнозував Савченко.

Заступник міністра фінансів зазначив, що для отримання наступного кредиту від Міжнародного валютного фонду, Україні слід домовитися про дефіцит державного бюджету на рівні 4% ВВП.

При цьому дефіцит "Нафтогазу" можна закріпити на рівні 1,5—2% ВВП за умови підняття тарифів на газ у третьому кварталі, вважає замміністра фінансів.

"Я припускаю, що МВФ почне фінансувати Україну із другого півріччя цього року, не раніше. За будь-яких розкладів. Раніше він просто не встигне. Для цього нам треба довести МВФ, що різке скорочення дефіциту буде дуже шкідливим для економіки", - наголосив представник Мінфіну.

За його словами, уряду необхідно буде шукати компроміс із Міжнародним валютним фондом, оскільки той висунув жорсткі умови, зокрема, щодо бюджетного дефіциту на рівні 3% та дефіциту "Нафтогазу" - близько 1%.

"Я оцінюю реальний дефіцит на рівні 5-6,5%, тому можна погодитися із Міжнародним валютним фондом і домовитися про 4% дефіциту бюджету. А дефіцит "Нафтогазу" вже буде більшим як 1%, бо ми не підняли ціни в першому кварталі. Реально зможемо її підняти, мабуть, у третьому кварталі. Тому треба домовлятися про 1,5-2% дефіциту "Нафтогазу". Якщо уряд буде здатний піти на такі компроміси, думаю, що МВФ відновить із нами співпрацю", - зазначив Савченко.

Серед інших вимог МВФ до України заступник міністра фінансів назвав, зокрема, повторний моніторинг банківської системи, докапіталізацію банків, використання механізму рекапіталізації через ОВДП виключно для банківського сектора, а не для державних монополій.

Як відомо, виділення четвертого траншу кредиту МВФ у розмірі 3,8 млрд дол. було заплановано на листопад 2009 року за підсумками третього перегляду програми.

Місія фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, однак не зробила позитивної заяви про завершення перегляду.

МВФ неодноразово публічно наголошував, що чекає формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій та ухвалення держбюджету на 2010 рік.

Глава фонду Домінік Стросс-Кан 14 січня 2010 висловив упевненість, що співпраця фонду з Україною в рамках програми stand-by відновиться після завершення президентських виборів.

Читайте також:

МВФ з нетерпінням чекає, коли в Україні з'явиться новий прем'єр

Тимошенко просить МВФ перевірити діяльність її уряду і Кабміну Януковича

МВФ: цього року ціни в Україні зростуть на 10% 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: