Акції України рекордно впали у світі

Економіка України знаходиться в стані колапсу.

Через чотири роки після того, як Україна потрапила в обійми Заходу, а президент Віктор Ющенко прийшов до влади на хвилі "помаранчевої революції", економіка цієї республіки перебуває в стані колапсу, а інвестори чекають, коли країна оголосить дефолт, пише Bloomberg.

Навіть отримані минулого року від Міжнародного валютного фонду 16,5 млрд. доларів виявилися поки що нездатні стабілізувати ситуацію в економіці країни, яка отримує удар за ударом через газові суперечки з Росією, а також через падіння цін на продукцію чорної металургії, яка становить основу експортного потенціалу України. Згідно інформації Metal Bulletin, європейські ціни на сталь впали з серпня минулого року на 56%. Промислове виробництво в Україні в листопаді скоротилося на 48,8%, що стало найзначнішим зниженням серед європейських країн.

Ціна на номіновані в доларах облігації України і українських компаній впали, що привело до зростання їхньої прибутковості до найвищого в світі рівня, за винятком Еквадору, влада якого в грудні минулого року вимушена була оголосити дефолт. Різниця в прибутковості між українським боргом і американськими казначейськими облігаціями за останні чотири місяці потроїлася і досягла 23%.

Прибутковість за українськими паперами перевищує на 11,5% навіть прибутковість по аргентинських боргових паперах, за якими в 2001 році був оголошений дефолт, і уряд Аргентини за яких досі повністю не розплатилося.

"Ринок сигналізує про те, вірогідність дефолта за борговими зобов'язаннями України вельми велика, - цитує Bloomberg Тома Фаллона, голову підрозділу ринків, які розвиваються La Francaise des Placements. - Перевагою для республіки є підтримка МВФ, проте це не гарантія того, що Україна не оголосить про дефолт".

Якщо ситуація не виправиться, виділення чергового траншу МФВ може і не послідувати. За словами економіста лондонського відділення Citigroup Алі аль-Ейда, "без швидкої корекції виділення другого траншу кредиту МВФ виглядає проблематично. Остаточне рішення про виділення чергового траншу повинне бути ухвалене після раунду переговорів, який проведе в січні місія МВФ.

Курс гривні до долара США за останній рік опустився на 40%. Український фондовий індекс за цей же час впав на 85%, що стало гіршим результатом після Ісландії. Проте дефолт за борговими зобов'язаннями України навряд чи "неминучий", вважає стратег по ринках emerging markets Dresdner в Лондоні Дмитро Сенчуков.

"Сумніваюся, що Україна оголосить про дефолт, але такі високі спреди не дають інвесторам підстав так думати", - говорить керівник фондом облігацій emerging markets, включаючи українські, Augustas Asset Management в Лондоні Пол Макнамара.

Читайте також:

В Україні зникне половина банків

У світі розпочинається друга фаза кризи

До кінця року в Україні буде 10 млн. безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: