Україні загрожує дефіцит долара

Основною причиною майбутньої нестачі іноземної валюти експерти називають різва падіння світових цін на метал.

В результаті стрімкого скорочення припливу валюти в Україну і відходу інвесторів з фінансових ринків країн, що розвиваються, Нацбанку, напевно, в червні доведеться змінити напрям інтервенцій (продаж долара замість його купівлі), вважає економіст компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов.

"Якщо впродовж березня-квітня НБУ щодня викупляв від до 120 млн надмірної пропозиції валюти на міжбанку (всього за три місяці він скупив більше ,4 млрд), то вже в червні ситуація може діаметрально помінятися", - заявив Блінов.

"У травні український валютний ринок ніяк не відреагував на проблеми єврозони - пропозиція валюти стабільно перевищувала попит на неї (НБУ викупив більше млрд. - ред.). Проте в червні - липні ми спостерігатимемо тенденцію до зменшення валютних надходжень в нашу країну", - вважає головний економіст компанії Dragon Capital Олена Белан.

За її розрахунками, основний приплив валюти в травні забезпечили надходження від експорту, а також залучення боргового капіталу українським бізнесом. "Окрім 0 млн залучених "Метінвестом" ряд українських компаній отримали сумму коштів у рамках кредитних домовленостей, які знаходилися ще в березні - квітні", - вважає Белан.

Проте з червня цей канал надходження валюти майже повністю буде перекритий, оскільки через боргову кризу в Європі інвестори провели переоцінку ризику (українські CDS виросли в травні на 11% - до 609 пунктів) і нині намагаються триматися чимдалі від інвестицій в країни, що розвиваються.

Але, мабуть, найбільш вагомим чинником, що впливає на зменшення валютних надходжень в Україну, являється ситуація зі світовими цінами на метал, які впродовж травня знизилися на 7-22% (залежно від типу заготівлі). Якщо враховувати, що доля металопродукції в українському експорті складає 37% (за березень 2010 року), то скорочення валютної виручки в червні буде дуже чутливим.

Нагадаємо, в кінці травня НБУ висловив впевненість, що   значне посилення національної валюти, незважаючи на перевищення обсягу пропозиції над попитом на міжбанку є передчасним.

Читайте також:

Євро знову подорожчало на міжбанку

Нацбанк: зміцнювати курс гривні зарано

Україні загрожує друга хвиля кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: