Україні загрожує штраф за скорочення закупівель російського газу

Якщо Україна скоротить закупівлі російського газу, їй доведеться оплатити це паливо і ще заплатити штраф в розмірі до 300% від його вартості.

Україна буде оштрафована на велику суму, якщо до 2019 року скоротить імпорт російського газу, заявив глава Фонду національної енергетичної безпеки РФ Костянтин Симонов, коментуючи плани України втричі скоротити споживання російського газу найближчими роками.

За його словами, є штрафні санкції, які передбачені контрактом, підписаним між Москвою і Києвом, передає Дело.

"Я закликаю подивитися контракт на постачання газу в Україну, де дуже чітко записано зобов'язання України по вибору газу. Вона зобов'язується вибирати щорічно не менше 52 мільярдів кубів. Вона може взяти 80%. Але якщо 80% від цього об'єму не вибирає, вона зобов'язана сплатити недоотриманий газ і ще штрафні санкції. Контракт до 2019 року, тому якщо Україна скорочує на третину ці постачання, вона це може зробити, але вона зобов'язана буде оплатити цей газ і ще заплатити штраф в розмірі до 300% від його вартості. Такий газовий бізнес", - підкреслив Симонов.

Він, втім, визнав, що якщо Київ істотно зменшить імпорт російського палива, то "Газпром" втратить значну суму грошей.

"Україна - один з найбільших споживачів російського газу, тому, якщо вона на третину скоротить споживання, це серйозно позначиться на експортній виручці "Газпрому". Але не варто зараз підраховувати збитки, тому що Україна технічно нездатна відмовитися від російського газу", - вважає експерт.

Він також розкритикував ідею Києва замінити газ вугіллям. "По викидах вуглекислого газу вугілля на 70% більше шкодить, ніж газ. Україна, якщо зараз вона дійсно почне затверджувати програму переходу з газу на вугілля, тим самим фактично закриє собі двері по переговорах про інтеграцію своєї економіки в європейський простір. Тому що це повністю суперечить енергетичному вектору Європи, і у Брюсселі їм дуже швидко дадуть по голові", - упевнений Симонов.

Нагадаємо, у вівторок, 30 серпня, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що найближчими роками Україна скоротить об'єми закупівель газу в Росії в три рази. За його словами, у зв'язку з постійним зростанням цін на газ Україні зараз дешевше використати вугілля, ніж блакитне паливо.

Читайте також:

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Туреччина вимагає від "Газпрому" зниження цін на газ

Вже дві німецькі компанії судяться з "Газпромом" через ціни на газ

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: