Україні загрожує технічний дефолт

За словами Пинзеника, списувати борги перед інвесторами держава не буде, а тому реструктуризація - це найбільше зло, яке може їх чекати, що викличе технічний дефолт.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник не виключає, що Україна може піти на реструктуризацію ОВДП, оголосивши таким чином технічний дефолт.

Про таку можливість експерт заявив 11 листопада під час засідання Фінансового прес-клубу "Держоблігації - тиха гавань чи зона підвищеного ризику?".

За словами Пинзеника, списувати борги перед інвесторами держава не буде, а тому реструктуризація - це найбільше зло, яке може їх чекати.

За даними екс-чиновника, сьогодні 7% доходів бюджету йдуть на обслуговування боргів, а співвідношення держборгу до ВВП уже перевищило 40% і становить понад 420 млрд. гривень.

При цьому, в дефіцит включаються 20 млрд. гривень, які необхідно буде повернути Росії в кінці року, згідно з угодою про зниження ціни на газ, яка "в реальності виявилася договором розстрочки".

Як зазначив фінансист, дефіцит держбюджету за 10 місяців склав 71 млрд. гривень, а за підсумками 2010 року він може досягти 95-96 млрд. гривень. з урахуванням того, що рекапіталізація банків не буде здійснена у повному обсязі.

Читайте також:

Українці стали багатшими на 13%

Мінекономіки: Янукович і Азаров мали оголосити дефолт ще в березні

У Росії вважають, що дефолт в Україні неминучий

Міністр економіки: кредит МВФ врятував країну від дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: