Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська "дочка" російського банку ВТБ ввела додаткову 15% комісію на зняття готівки

Нові обмеження також стосуються грошових переказів.

Підсанкційний "ВТБ Банк", який є українською "дочкою" російського державного банку ВТБ, запровадив додаткову комісію в розмірі 15% на зняття готівки та грошові перекази.

Виняток становить лише зняття готівкових коштів у межах 10 тис. грн або 350 доларів на добу, зарахованих із депозитного рахунку, а також перекази на власні рахунки, відкриті у "ВТБ Банку". Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Уперше фінустанова запровадила ліміти та комісії від 5 листопада. Тоді комісія на зняття готівки в обсязі до 10 тис. грн або 350 доларів на добу становила 1%, але не менше ніж 5 грн або 1 долар, а понад 10 тис. грн або 350 доларів - 10%. Виняток було зроблено лише для російських рублів, для яких комісію було встановлено на рівні 0,7-1%. Комісія на гривневі перекази до інших банків становила 1,5-3% за суми до 30 тис. грн на добу та 10% - понад 30 тис. грн.

У банку такі обмеження пояснюють зниженням обсягу ліквідності після рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів, яке позбавило банк можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації придбаного в процесі стягнення заставного майна та активів.

Нацбанк України 5 листопада заявив, що надалі здійснює посилений моніторинг ситуації у "ВТБ Банку", і за потреби готовий вжити заходів у межах наявних повноважень.

Керівник фінансового департаменту, старший віце-президент російського ВТБ Дмитро П’янов 8 листопада сказав журналістам, що материнський банк не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку за збереження наявних обмежень за судовим рішенням.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: "ВТБ Банку", "Промінвестбанку" та "Сбербанку". Це рішення було ухвалено у зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Рішенням суду від 5 вересня "ВТБ Банку", "Промінвестбанку" та "Сбербанку" заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

"ВТБ Банк" (раніше - банк "Мрія") засновано 1992 року. Його основним акціонером є ВАТ "Банк ВТБ" (РФ, 99,9959%). Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів "ВТБ Банк" посідав 22 місце (8,033 млрд грн) серед 83 банків, що діяли в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції