Українська економіка стала найгіршою в СНД

З початку року в Україні більше, ніж в інших країнах СНД, зросли ціни, впали промисловість, товарообіг і ВВП.

З початку року українська економіка показала найгірші результати серед усіх країн Співдружності Незалежних Держав.

Таку інформацію оприлюднив Статистичний комітет СНД.

Згідно звіту організації, всі макроекономічні показники України за січень-квітень виявилися суттєво гіршими за середні значення по СНД. Зокрема, падіння українського промислового виробництва з початку року склало 32%, тоді як середня цифра по Співдружності вдвічі менша.

Cпоживчі ціни в Україні за чотири місяці зросли на 19,1%, тоді як середня динаміка їх зростання на пострадянському просторі - 14%. Обсяг роздрібного товарообігу в Україні знизився на 14,4% за середнього показника мінус 3%.

Держкомстат поки не оприлюднив головного макроекономічного індикатора - динаміку реального ВВП. Утім, за прогнозами експертів, падіння українського валового внутрішнього продукту в першому кварталі склало 22%, тоді як для СНД середній показник - мінус 9%.

Економіки країн СНД істотно відрізняються за масштабом і структурою тому оприлюднені показники виявилися різноспрямованими. Наприклад, Азербайджан, не дивлячись на кризу, з початку року продемонстрував зростання реального ВВП на 4,3%.

За показниками економічного падіння (реального ВВП, промвиробництва) найгірша ситуація склалася у Молдові, Вірменії, Росії та Казахстані. Але, враховуючи масштаб, економік, лише дві останні країни коректно порівнювати з Україною.

Глибину рецесії української економіки експерти пояснюють сильною залежністю національних доходів від експорту і конкретних галузей. "50% української економіки - це експорт сталі, хімії та машинобудування. Експортні потоки інших країн СНД більш диверсифіковані", - пояснила економіст інвесткомпании "Драгон Капітал" Олена Белан.

Для України сьогодні невдало склалася цінова кон'юнктура на зовнішніх ринках, на яких вона є одним з найважливіших гравців. "У Росії, наприклад, також експортно орієнтована економіка, але українська промисловість базується на машинобудуванні і металургії, попит на продукцію яких в натуральному вираженні впав більше всього", пояснив економіст компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов. "А нафта, від якої залежить Росія, як і раніше користується попитом", - додав він. Крім того, український фінансовий сектор не витримав випробування кризою, наслідком чого стали різка девальвація гривні і масова втрата довіри до банків.

За прогнозами аналітиків, першими від кризових явищ одужають Казахстан і Росія, а за ними потягнеться Україна. "Казахстан першим увійшов до кризи й тому має шанси відновитися швидше, - передбачає Олексій Блінов. - Вважаю, що Росія зробить це в другому півріччі 2010-го, трохи пізніше Україна".

В той же час, Мінекономіки заздалегідь оцінило економічне зростання в країні у 2010 році в 1,5-3%.

Нагадаємо, за оцінкою президента Віктора Ющенка, протягом першого кварталу року рівень ВВП в Україні впав на 20%.

У такому стані речей глава держави звинуватив уряд Юлії Тимошенко. Кабмін, на думку Ющенка, не здійснив заходів, достатніх для поліпшення роботи бізнесу, та ухвалив невдалий бюджет.

В той же час, прем'єр Юлія Тимошенко неодноразово наголошувала, що українська економіка працює, незважаючи на кризу, та закликала до об'єднання на ґрунті боротьби з негативними економічними явищами.

Читайте також:

Китай першим подолає фінансову кризу

Україна зменшила зовнішні борги, але збільшила внутрішні

Ющенко: за три місяці українська економіка обвалилася на 20%

Посол США переконаний, що українська економіка "оговтається" вже цього року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: