Українська економіка відновиться у 2011-2012 роках

Український бізнес адаптувався до кризи набагато краще, ніж можна було чекати.

Українська економіка відновиться в 2011-2012 роках, заявив виконавчий директор Національного банку України з макроекономічних питань Ігор Шуміло, відповідаючи на питання про те, скільки часу знадобитися Україні, щоб відновити рівень виробництва до передкризових показників.

"Цього року падіння (виробництва) 14%, наступному - 3-4%. Тобто ще 10% різниць в порівнянні з 2008 року. Якщо ми будемо рости по 5%, то це 2011-2012 роки", - заявив він в ході публічної дискусії представників державного і недержавного секторів.

На думку Шуміло, український бізнес в черговий раз адаптувався до кризи набагато краще, ніж можна було чекати при нинішніх діях властей.

Він також зазначив, що керівництво НБУ не допустить безконтрольної емісії.

"Головне, на мій погляд, зараз — не дати приводу для нового збурення девальваційних та інфляційних очікувань. Тому Національний банк встановив чіткі рамки щодо грошової емісії, і я, як член правління, переконаний, що ми будемо тримати ці рамки", - сказав Шумило.

За його словами, на 2010 рік, навіть із урахуванням необхідності істотного підвищення цін, що регулюються адміністративно, "є можливість утримати інфляцію в межах однозначного числа".

Нагадаємо, європейська економіка вийшла з рецесії - сукупний валовий внутрішній продукт (ВВП) 16 країн Європи, що використовують єдину валюту, виріс в третьому кварталі на 0,4% в порівнянні з попереднім кварталом, ВВП всіх 27 країн Євросоюзу збільшився на 0,2%, повідомляється в опублікованому 13 листопада звіті Євростату.

До цього як ВВП єврозони, так і 27 країн Євросоюзу знижувався протягом п'яти кварталів. Економіка вважається, що увійшла в рецесію, при падінні протягом двох кварталів поспіль.

Читайте також:

Економіка Європи зросла вперше з початку кризи

Ющенко прогнозує падіння економіки

Янукович: У західних областях скоро з’являться динозаври

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: