Українські городина та фрукти мають всі шанси витіснити в Європі турецьких конкурентів

Українські підприємства, що працюють за євростандартами, вже отримали нульові ввізні мита

 Підприємства, які наперед подбали, щоб їхня продукція відповідала євростандартам, просто зараз можуть торгувати з Європою на дуже вигідних умовах: з нульовими ввізними митами. Складніше буде тим, хто звик працювати за радянськими нормами, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. 

Баба Валя гальмує євроінтеграцію, бо сьогодні, як і півстоліття тому, йде доїти корову руками. Каже, що в неї все стерильно. Але вона робить своє молоко невиїздним. Адже до Євросоюзу пустять лише продукт, якого не торкалася рука людини. 

Дядько Петро вміє обходитися без власних рук. Йому пощастило: надійник подарувало керівництво району, бо фермер має аж 10 корів. З апаратом, хвалиться Петро, і рукам легше, і молоко якісніше. 

Та невдовзі його євроінтеграційні прагнення зіллють в одну цистерну з молоком баби Валі. 70 відсотків української молочки робиться саме з такої сировини - зібраної по сільських дворах. Менше третини  - надоюють стерильно на великих фермах. 

Коштує надійний апарат 5 тисяч гривень. Літр молока Петро здає оптовикам за 2 гривні. Щоб заробити на надійник, фермеру треба місяць доїти 10 корів, відкладати усе зароблене, не їсти і не пити. Для баби Валі, в якої одна корова, сума взагалі непідйомна. 

"У Польщі так було - вони закупляли вживані надійники і допомагали селу переходити на ці стандарти, Звичайно, це складно, але, я думаю, що і ви, і я хочемо пити якісне молоко", - каже експерт Людмила Акулінська. 

Від підписання угоди про асоціацію виграє передусім український споживач, каже експерт. Адже всі виробники в країні - незалежно від того, працюють вони на внутрішній чи на зовнішній ринок - нарешті нестимуть відповідальність за якість своєї продукції. Виробники ж в разі чого відповідатимуть у суді. Досі претензії переадресовували державним контролерам, покарати яких за недбалість було неможливо. 

Закони, які поламають радянську систему колективної безвідповідальності, мали бути прийняті ще вчора, зауважує експерт. Європа вимагає - депутати гальмують. 

"Наша ветеринарна мафія не хоче, щоб у нас була нормальна європейська структура, яка не може заходити в будь-який час, коли вона хоче, і вимагати хабарі. Якщо ми в липні ці закони не приймемо, Рада йде на канікули, потім вони ще як розженуть Раду – коли ми їх приймемо?!", - каже Людмила Акулінська. 

Незалежно від законів, вже зараз можуть активно їхати в Європу курятина, яйця, мед, збіжжя, огірки, помідори. Українська городина та фрукти мають всі шанси витіснити з європейських маркетів турецьких конкурентів, бо буде дешевшою. Туреччина сплачує в ЄС мито на сільгосппродукцію. Україна тепер - ні. 

До нас натомість зайдуть дешевші європейські продукти. Оливкова олія, імпортні вина, океанська риба - подешевшають на 10 відсотків. Україна також скасовує мита для Європи. Але поки що на ті продукти, які в нас не виробляють. 

ВідеоУкраїнські підприємства отримали нульові ввізні мита в Європу

Перші вигоди, які Україна отримає від євроінтеграції, поміщаються в холодильник. Згодом, запевняють урядовці, відчуємо переваги не лише шлунком, а й гаманцем. 

"Наші сусіди використовують назву: інвестиційний рай. Ось що ми повинні створити в Україні перш за все для українських інвесторів. Зараз іноземні інвестори не такі дурні, вони не хочуть ніякого раю для себе, вони хочуть подивитися: ви спочатку створіть рай для своїх інвесторів, ми подивимося, а потім будем інвестувати", - каже Павло Шеремета, міністр економіки України.

Головна ставка тепер - на малий і середній бізнес, який в Європі є основою економіки і демократії. 

Найперше полегшення, яке відчують українські підприємці, скорочення податків. Кабмін вже розробляє документ, де замість 23 зборів лишиться 8. Процес пішов, але на повну силу асоціація запрацює лише тоді, коли в Україні настане мир. 

Водночас через війну деякі європейці стали активніше купувати українське. Наприклад, в одному з естонських супермаркетів товари українського виробництва позначають жовто-блакитними цінниками. Так торгові мережі висловлюють підтримку новому асоційованому члену ЄС. 

Нагадаємо, асоціацію з ЄС ратифікують не раніше, ніж за декілька тижнів. 

Кореспондент ТСН Ольга Кашпор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: