Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська ГТС продовжує постачати газ до Європи, попри демарш "Газпрому"

Незважаючи на критичну ситуацію, Україна не взяла з транзитного газу жодного кубометру.

Українська газотранспортна система продовжує забезпечувати транзит російського газу до європейських споживачів, незважаючи на систематичні порушення російською стороною контрактних нормативів тиску у системі.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

"За оперативними даними за 1 березня до країн ЄС та Молдови було протранзитовано 257 млн куб. м, за 2 березня – 265 млн куб. м, за 3 березня –очікується 264 млн куб. м газу. При цьому Газпром не поставив Нафтогазу 18 млн куб. м газу, за які компанія внесла передоплату, що створило критичну ситуацію з постачанням газу для споживачів України", - зазначили в українській компанії.

Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв подякував фахівцям Укртрансгазу, які забезпечили безперебійну роботу системи.

"Україна не взяла з транзитного газу жодного кубометру, незважаючи на критичну ситуацію, яку створив Газпром. Результат вашої роботи ще раз довів усьому світу, що українська ГТС – потужна, гнучка і неймовірно надійна», – зазначив Коболєв.

Відео"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

А також на транзит палива українськими магістралями до ЄС. Очільник "Газпрому" Олексій Міллер пояснив, що таке рішення у Росії ухвалили через вердикт Стокгольмського арбітражу, який присудив сплатити "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів компенсації.

"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня і повернув сплачені кошти. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучено 28 лютого, щоб почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Пізніше "Газпром" заявив, що не тільки розриває з Україною контракти на постачання газу, та і його транзит територіїєю України в Європу. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "прямо зараз".

3 березня президент Петро Порошенко заявив, що складна ситуація, яка виникла через дії "Газпрому", була подолана. Станом на ранок 3 березня до України різко збільшили поставки газу з Польщі, Словаччини та Угорщини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції