Українська промисловість скотилася до показників 1994 року

Кількість виробленої продукції порівняно з минулим роком зменшилася на третину.

Промисловість падає
В січні цього року кількість продукції, яку виробляє українська промисловість, зменшилася більше ніж на третину порівняно з січнем минулого.

Падіння промислового виробництва склало 34,1%. Такі дані оприлюднив Державний комітет статистики України. Найбільший спад виробництва, за даними відомства, спостерігається в машинобудівній (58,3%), нафтохімічній (49,6%), деревообробній (46,4%) та металургійній галузях (46%). Підприємства видобувної та легкої промисловості зменшили свої потужності приблизно на третину. Так, у галузі видобування корисних копалин (окрім енергетичних) падіння обсягів виробництва складає 39,2%, у той час як видобування паливно-енергетичних корисних копалин скоротилося на 8,6%. У легкій промисловості ця цифра сягає 38,4%. Виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів зменшилося на 14,3%.

У так званій "позитивній зоні", зі зростанням у 0,5%, знаходиться лише сільське господарство.

За словами експертів, це найгірші показники із січня 1994-го року.

Рівень падіння ВВП у січні цього року склав 20% порівняно з тим самим періодом 2008 року.

Як повідомлялося, Держкомстат відтепер не оприлюднюватиме щомісячні дані про рівень ВВП. Відповідно до міжнародних стандартів, це робитимуть лише раз на квартал.

За словами директора Інституту економічних досліджень Ігоря Бураковського, зменшення промислового виробництва і загальне зменшення економічної активності призводить до зростання безробіття. "Якщо раніше воно передбачалось на рівні майже 6% то на сьогоднішній день оцінки піднялися до 8-9%", - підкреслив експерт.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.


Читайте також:
Україна засекретила стан економіки
ЄС скликає "економічний" саміт
У Кіровограді побачили кінець кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: