Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська промисловість відновила зростання після 4 років спаду – Держстат

Найкращі показники - у галузі виробництва комп'ютерів, електронної та оптичної продукції.

Промислове виробництво в Україні у 2016 році зросло на 2,4% у порівнянні з позаминулим роком. До цього цей показник падав чотири роки поспіль – у 2012-2015 роках.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на сайт Державної служби статистики України.

Найбільше зростання виробництва промисловості зафіксовано у виробництві комп'ютерів, електронної та оптичної продукції – 24,1%, коксу та продуктів нафтопереробки – 8,1%, гумових і пластмасових виробів – 6,5%, металургії – 5,9%, видобутку кам'яного та бурого вугілля – 4,8%, харчовій промисловості – 3,9%, фармацевтиці – 3,9%.

Разом із тим деякі галузі промисловості продовжили падіння. Найбільше це стосується видобутку сирої нафти та природного газу (–2,6%) і видобутку металевих руд (–2,1%).

У Держстаті зазначили, що ці показники наводяться без урахування тимчасово окупованих Криму та частини Донбасу.

Нагадаємо, у міністерстві фінансів заявили, що за підсумками 2016 року ВВП України зріс на 1,8%. На 2017 рік відомство прогнозує зростання ВВП на рівні 3%. Рушіями економічного зростання мають стати приплив інвестицій і збільшення експорту.

Зазначимо, що в держбюджеті на 2017 рік заклали зростання економіки на рівні 3%. Міжнародні фінансові організації більш песимістичні в своїх прогнозах для економіки України й дають 2-2,5%. Зокрема, 2,5% прогнозує МВФ. 

ВідеоГоловне, що потрібно знати українцям з держбюджету-2017

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції