Українська промисловість виходить із кризи

У січні почалося пожвавлення роботи у металургії, яка наприкінці минулого року майже зупинилася через фінансову кризу.

Одна з найважливіших сфер української економіки, гірничо-металургійний комплекс, подає сигнали про вихід із економічної кризи.

Про це повідомляє Міністерство промислової політики України.

За його даними, з грудня 2008 року металургійні підприємства почали збільшувати обсяги виплавки сталі. "З грудня 2008 року на українських підприємствах гірничо-металургійного комплексу спостерігаються позитивні зрушення в налагодженні виробничого процесу і збільшенні обсягів виплавки металопродукції", - заявив заступник міністра промполітики Володимир Севернюк.

За офіційною інформацією, у грудні метпідприємства збільшили виробництво сталі на 25% порівняно з листопадом. Очікується, що у січні обсяг виплавки сталі досягне 1,99 мільйона тонн, а в лютому - 2,17 мільйона тонн. Для порівняння, у першому півріччі минулого року місячне виробництво сталі перевищувало 4 мільйони тонн.

На металургійних комбінатах цю тенденцію підтверджують, але сумніваються, що вона продовжиться в лютому. Промислові аналітики прогнозують, що остаточно робота металургів стабілізується аж у 2010 році.

Нагадаємо, наприкінці 2008 року криза змусила українських металургів вдатися до безпрецедентних заходів. Зокрема, в листопаді 21 із 43 доменних печей України зупинила роботу. Повністю зупинилися всі ферросплавні заводи.

"Це багато в чому стало наслідком маркетингових прорахунків самих металургів, які зберегли високі обсяги виплавки сталі, не дивлячись на явні сигнали зниження попиту на ринку", - вважає віце-президент консалтингової компанії The Research & Consulting Group Олександр Сірик.

За його словами, влітку промисловці думали, що на ринку спостерігається сезонний спад, і попит на їхню продукцію незабаром відновиться. Але цього не сталося через кризу.

Пожвавлення попиту на металопродукцію почалося тільки у січні, говорять металурги. Втім, сьогодні існує попит лише на окремі види продукції.

З огляду на це, експерти прогнозують, що порівняно з минулим роком, цього року обсяги виплавки металу скоротяться щонайменше на 10 мільйонів тонн. Це негативно вплине на всю українську економіку.

"Скоротиться обсяг податків, не виключений навіть дефіцит бюджету. Зниження виробництва металопродукції відобразиться на суміжних галузях. Скажімо, можуть бути проблеми у машинобудівників. Державу чекає вкрай важкий період і падіння ВВП щонайменше на 6%", - прогнозує аналітик компанії Dragon Capital Олена Белан.

Нагадаємо, в останні місяці минулого року в Україні суттєво впали обсяги промислового виробництва.

Падіння обсягів виробництва у металургії за підсумками минулого року становить 10,6%. Проблеми у гірничо-металургійному комплексі, крім того, призвели до серйозного дефіциту в зовнішній торгівлі України.

Читайте також:

Україні пророкують дефолт

Українська економіка суттєво впала за рік

Найгірші часи промисловість вже пережила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: