Російський ринок закрили для українського вина

Українських виробників винної продукції позбавили головного ринку збуту.

Українські виробники вин і коньячної продукції з нового року зобов'язані для ввезення своєї продукції до Росії отримувати ліцензію, аналогічну тій, що і для ввезення вина до Білорусі і Казахстану. Це пов'язано зі створенням з 1 січня 2010 року Єдиного митного союзу між Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Раніше ліцензіювалося тільки ввезення до Росії горілчаної продукції (з 2006 року). Проте в рамках Митного союзу передбачений єдиний для трьох країн список товарів, до яких застосовуються обмеження по ввезенню.

Для українських виробників винної продукції російський ринок займає перше місце за обсягами постачань. За останній рік обсяг експорту до цієї країни істотно зріс. "Після того, як грузинські вина здали свої позиції на російському ринку, цю нішу зайняла українська продукція", - пояснює Сергій Петренко, глава асоціації "Виноградарі і винарі України".

Тим часом українські виробники заявляють, що для них введення нової ліцензії стало повною несподіванкою. "Про необхідність отримання ліцензії на імпорт продукції на територію Росії нам стало відомо 11 січня, постачання ж припинилися 1 січня", - наголошує Юлія Комарова, директор з маркетингу ТМ "Шустов" і Oreanda.

При цьому постраждали не тільки ті виробники, які постачать готову продукцію, але також виноробницькі компанії, які експортували на російський ринок виноматеріали, в першу чергу для виробництва шампанського.

Коли будуть видані нові ліцензії, виробники не знають. Видавати ліцензію на ввезення вина має міністерство промисловості і торгівлі Росії, яке так само, як і імпортери, виявилось не готове до такого повороту подій. Відомство зможе налагодити роботу з видачі ліцензій не раніше початку лютого. У компаніях наголошують, поки їм вдається мінімізувати збитки завдяки запасам продукції, що є на складах. Якщо ж процес ліцензування затягнеться, на них чекають великі збитки.

Щоб уникнути збитків, російські імпортери 18 січня звернулися до прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна з офіційним листом. У ньому 11 найбільших імпортерів винної продукції просять уряд встановити для нових правил перехідний період до липня поточного року. Інакше, на думку імпортерів, введення ліцензування "неодмінно приведе до відсутності імпортної алкогольної продукції в магазинах і ресторанах".

Читайте також:

Розорився найбільший винороб Молдови

Працівник складу випадково розбив горілки на п'ять мільйонів рублів

Росія зняла всі обмеження на імпорт молдавських вин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: