Українські аграрії втратять 6 мільярдів через мито на експорт зерна

Введення експортних мит на зернові коштуватиме українським аграріям 6 мільярдів гривень.

Запровадження мит на експорт зерна у розмірі 9-14% призведе до втрати аграріями України в 2011 році близько 6 млрд грн.

Про це заявили Аграрний союз, Асоціація фермерів і приватних землевласників України (АФЧЗ), Українська аграрна конфедерація (УАК) та Українська зернова асоціація (УЗА).

Як повідомили керівники цих об'єднань, вони направили звернення до президента з проханням застосувати право вето до прийнятого Верховною Радою минулого тижня закону про введення мит.

"Росія запроваджувала мита два роки тому, це не призвело до гальмування експорту. А для аграріїв такі обмеження будуть вбивчими", - сказав президент УЗА Володимир Клименко.

На думку президента АФЦЗ Миколи Міркевича, ймовірною метою введення мит є підготовка до скупки землі шляхом свідомого погіршення фінансового становища аграріїв.

Глави аграрних об'єднань також нагадали, що введений з цього року Податковий кодекс узаконив відмову держави від відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) при експорті зерна, що за фактом існував останні 5-6 років, що означає втрати щорічно ще близько 12 млрд грн.

Представники аграріїв спрогнозували, що такі обмежувальні заходи приведуть до скорочення посівних площ під зерновими і зниження врожаю вже з 2012 року.

Вони підкреслили, що запаси зерна і майбутній урожай достатні для того, щоб експорт його з Україною не обмежувався.

Як повідомлялося, 19 травня Україна на період до 1 січня 2012 року ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

Читайте також:

Україна експортує половину врожаю зерна

В Україні подешевшає зерно

Рада ввела мито на експорт зернових

Кабмін скасував експортні квоти на кукурудзу

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: