Українські аграрії зібрали більше 34 мільйонів тонн зерна

В Україні жнива підходять до завершення. Рекордсменами за врожайністю стали Вінницька, Хмельницька та Черкаська області.

За станом на 18 серпня Україна обмолотила ранні зернові і зернобобові культури на 99,5% планованих до обробки площ, зібравши 34,1 мільйона тонн зерна.

Як повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства, середня врожайність по країні складає 30,5 ц/га проти 24,7 ц/га минулого року. При цьому найвища врожайність ранніх зернових - у Вінницькій - 42 ц/га, Хмельницькій - 41,8 ц/га і Черкаською - 37,1ц/га областях.

За даними Мінагропроду, на сертифіковані зернові склади до 17 серпня поступило 9,4 млн тонн зерна, тобто 28% від намолотого, у тому числі 6 млн тонн пшениці, 2 млн тонн ячменю, 67,9 тис. тонн гороху і 64,7 тис. тонн жита.

Міністерство також повідомило, що станом на 18 серпня аграрії підготували під посів озимих культур 7,6 млн га, що складає 83% від прогнозу. Забезпеченість господарств насінням складає 1,8 млн тонн, або 101% до потреби.

2 серпня повідомлялося, що в Україні обмолочені вже більше 10,1 млн га полів і зібрані 30 млн тонн зерна при середній врожайності 29,9 ц/га. Співвідношення продовольчої пшениці до фуражної складає в середньому 60% до 40%. Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що таких показників раніше вдавалося досягти тільки в 1990 і 2008 роках.

Нагадаємо, за прогнозами першого віце-прем'єра Андрій Клюєва, Українські аграрії у поточному маркетинговому році експортують майже половину врожаю зернових.

Читайте також:

Українські аграрії можуть нажитися на світовій продовольчій кризі

Врожай зернових буде рекордним, але продукти дорожчатимуть й надалі

В Україні не вистачає складів для рекордного врожаю зернових

Мінагропром покращив прогнози врожаю зернових

Україна експортує 20 млн тонн зернових із нового урожаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: