Українські акції падають четвертий день поспіль

Незважаючи на те що європейські і російські біржі торгуються в "плюсі", на українському ринку переважають негативні настрої.

Відкрившись істотним зростанням, український фондовий ринок на тлі позитивної кон'юнктури продовжив своє чотириденне падіння. У той же час, мінімальний обсяг торгів вказує на відсутність тиску продавців.

За станом на 13:00, індекс UX упав на 0,64%, до 2106,78 пункту. Індекс ПФТС втратив 0,14%, опустившись до 846,39 пункту. Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) знизився на 0,13% до позначки 50,05 пункту.

Незважаючи на те що європейські і російські біржі сьогодні торгуються в "плюсі", на українському ринку переважають негативні настрої і, судячи з вкрай низьких обсягів торгів і активності (19 млн грн), спекулянти фіксують прибуток перед статистичними даними по США та майбутніми вихідними.

Тим часом, Стирол у п'ятницю, як і в останні дні, виглядає краще за ринок і росте на 2,7%, хоча на відкритті акції підскочили на 10%.

За словами аналітика ІК "Велес Капітал" Ігоря Егозарова, Стирол продовжує зростання на тлі новини про те, що Міністерство промислової політики виступило з ініціативою повернути квотування імпорту мінеральних добрив.

З іншого боку, глава департаменту торгівлі ІК BG Capital Вадим Самар відзначає, що чутки навколо можливого продажу "Стиролу" знову набули актуальності для ринку, що і стало причиною зростання акцій. "Втім, малоймовірно, що дана історія на ринку буде довгограючою", - говорить експерт.

Лідерами торгів і зростання сьогодні опинилися папери ГЗК, які на тлі "червоного монітора" єдині всім сектором показують стрімке зростання: Полтавський ГЗК виріс на 7,4%, а Північний ГЗК - на 4,8%.

"Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат з результатом 7,4%, який є наслідком істотного збільшення прибутку Ferrexpo в I кварталі в 4,8 рази", - вважає Егозаров.

Синхронне зростання також показали акції шахт "Комсомолець" Донбасу і Червоноармійської-Західної - +2,5% і +1,2% відповідно.

Значний інтерес викликали акції Мостобуду, які до середини дня подорожчали на 4,25%.

Інші папери на Українській Біржі знаходяться під тиском продавців. Найбільше зниження продовжують показувати акції ММК ім. Ілліча, які сьогодні просіли ще на 3,6%. До трійки аутсайдерів також потрапили шахта Харцизький ТЗ (-1,9%) і Сумське НВО (-2,5%).

Серед індексних паперів найбільше втрачають Західенерго (-1,85%), Укртелеком (-1,05%) і Мотор Січ (-1%).

Трохи краще ринку виглядають акції металургів: Алчевський МК (-0,2%), Авдіївський КХЗ (-0,4%), Азовсталь (-0,3%) і Єнакіївський МЗ (-0,8%).

Низькі обсяги торгів на ринку відзначає і Максим Слобідській, портфельний керуючий Concorde Capital. За його словами, інвестори вважають за краще не ризикувати і чекають статистики з ринку праці в США, яка буде опублікована після обіду, що й визначить короткостроковий тренд на світових фондових майданчиках.

Вадим Самар також наголошує на важливості статистики для українського ринку. У той же час, аналітик наголошує, що частка песимізму відносно цієї інформації серед інвесторів спровокована негативними даними з безробіття в США за тиждень, оприлюднена у четвер.

На ПФТС сьогодні також переважають негативні настрої, проте в лідерах зростання лідер УБ - ВАТ Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПФТС: PGOK) (8,29%), в той же час Північний ГЗК (ПФТС: SGOK) зростає всього на 0, 83%.

Найбільше зниження на біржі зафіксовано по ВАТ КК Шахта Червоноармійська-Західна № 1 (ПФТС: SHCHZ) (-2,39%) і ВАТ Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча (ПФТС: MMKI) (-2,21%).

Найбільший же обсяг торгів (840 тис грн) зосереджений в акціях ВАТ Авдіївський коксохімічний завод (ПФТС: AVDK), які виросли на 0,5%.

Читайте також:

Інвестори: Україна повстала з могили

Банківська система єврозони здатна витримати збитки до 566 млрд євро

Уряд попередив, що чергова криза вдарить по Україні вдвічі сильніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: