Українські банки масово скорочують відділення і філіали

Головною причиною закриття філіалів експерти називають оптимізацію витрат банків у зв'язку зі скороченням доходів від роздрібного кредитування.

В 2009 році українські банки на 5% скоротили кількість банківських відділень, та на 16,8% - кількість філіалів.

Протягом 2009 року з фасадів будівель пропала кожна 17-а банківська вивіска. Так, 10 найбільш роздрібних українських банків, на яких доводиться 65% філіальній мережі вітчизняної банківської системи, скоротили 874 відділення і філіали.

На початок 2010-го в їх розпорядженні залишилося 13,94 тис. структурних підрозділів, що на 5,9% менше, ніж роком раніше.

Лідером по скороченню минулого року став "Промінвестбанк" - його мережа зменшилася на 31%, або 272 відділення і філіали. "Укрсиббанк" закрив 174 структурних підрозділи (-18,7%), банк "Надра" - 152 (-21,4%).

"Головне завдання скорочення мережі - зниження витрат за рахунок закриття нерентабельних точок. За минулий рік завдяки таким крокам нам вдалося понизити адміністративні витрати на 20%", - заявив начальник департаменту розвитку альтернативних каналів продажів "Укрсиббанку" Валерій Сероштан.

У "ПІБа" і банка "Надра" масове скорочення мережі відбулося завдяки ініціативі тимчасових адміністраторів. "У адміністратора головне завдання - підвищити ліквідність банку. Для цього вони скорочують фонди оплати праці, оренди і інших адміністративних витрат", - стверджує заступник голови ради директорів "Дельта Банку" Андрій Кисельов. Виключенням з топ-10 став тільки "Приватбанк" - найбільша по активах українська фінустанова поповнилася 60 новими відділеннями.

Головним чинником, який вплинув на зменшення розміру банківських мереж, фінансисти називають припинення роздрібного кредитування. "Основна причина закриття в 2009 році - оптимізація витрат банку у зв'язку з скороченням доходів від кредитування", - заявив Сероштан.

Нагадаємо, у лютому українські банки збільшили свої збитки на 869,432 мільйона гривень. Всього втрати української банківської системи за два місяці поточного року склали 1,4 мільярда гривень.

Читайте також:

Українські банки за два місяці збідніли майже на 1,5 мільярда

В Україні заборонять валютні вклади

В Україні завершилася банківська криза

The Economist: цього року на Україну чекає економічне зростання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: