Банки не повертатимуть вклади в іноземній валюті

Вклади населення в іноземній валюті в разі банкрутства банку не будуть компенсуватися Фондом гарантування вкладів.

Ця норма буде стосуватися виключно депозитів, які будуть відкриті після внесення змін в законодавство, старих депозитів вона не торкнеться. Такі зміни в закон Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб пропонує внести заступник голови НБУ Олександр Савченко.

"Гарантуванню з Фонду повинні підлягати тільки вклади в національній валюті. За вклади в доларах, хай на це відповість Федеральна резервна система США, в євро - Європейський центральний банк. Потрібно внести відповідні зміни в законодавство", - заявив він. Такі заходи покликані знизити рівень доларизації економіки і попит на валюту з боку населення.

Як зазначає видання, банкіри вважають, що зараз не час міняти правила гри, і стверджують, що це лише ускладнить проблему недовіри до банківської системи.

Бажання брати під державну опіку тільки гривневі депозити виглядає з боку монетарної влади цілком логічним. На думку чиновників Нацбанку, такі заходи мали б суттєву підтримку в боротьбі з доларизацією української економіки, попит на валюту з боку населення знизився б, що послабило б тиск на курс гривні (за останні 4 місяці на готівковому ринку банки продали майже на 4 мільярди доларів більше, ніж купили).

Нововведення також допоможе знизити швидкість відтоку гривневих депозитів з вітчизняної банківської системи (нагадаємо, тільки за січень вклади в нацвалюті зменшилися на 13,7 мільярда гривень, відтік з інвалютних вкладів склав 440 мільйонів доларів).

Більшість керівників комерційних банків не поділяють такого ентузіазму. "Якщо Фонд буде гарантувати тільки вклади в гривні, населення не почне купувати менше валюти і не понесе гривню на депозит. Люди, як і раніше, будуть купувати валюту, але замість того, щоб нести її в банк, будуть зберігати її під подушкою", - вважає заступник голови правління банку Фінанси та Кредит Ігор Львов.

Читайте також:

Українські банки отримають півмільярда євро на рекапіталізацію
МВФ спрогнозував курс гривні на рік
Банки припинили виплачувати страховку на ремонт автомобілів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: