Українські банки обмежили операції з євро через падіння курсу

Банкірам невигідно працювати з євро через раптове падіння курсу. Євровалюта і далі обвалюється на тлі економічних проблем в єврозоні.

Частина українських банків скоротила операції з готівковим євро. Продати чи купити європейську валюту стало важче.

Банкірам невигідно працювати з євро через раптове падіння курсу. Євровалюта і далі обвалюється на тлі економічних проблем в єврозоні. І це ще не кінець, прогнозують аналітики.

Євро дешевшає на очах - 17 травня європейська валюта по відношенню до долара впала до найнижчої позначки за останні чотири роки – 1,225 долара за євро.

Знецінюється євро і в Україні. Він подешевшав ще на кілька відсотків лише за одну ніч. У банках та обмінниках пропонували купити євровалюту в середньому за 9,60 грн, родавали за 9,80 грн.

У Європі піке власної валюти пояснюють суто економічними проблемами. Вітчизняні аналітики погоджуються, але додають: без необачності європейських політиків і тамтешніх спекулянтів не обійшлось.

Фінансовий аналітик Олександр Охріменко вважає, що на сьогоднішіній момент ціна євро на міжнародному ринку визначається не економікою, а виключно заявами європейських політиків.

Інший аналітик Микола Івченко вбачає у падінні євро дії спекулянтів, їм це зараз просто вигідно.

Проблеми у Євросоюзі призвели до того, що частина українських банків обмежили операції з євро. Його майбутнє взагалі - туманне. Довгострокових прогнозів фінансисти поки що уникають. А ось у найближчому майбутньому пророкують євро відносну стабільність.

Падіння євро призупиниться на рівні 9,50 грн/євро, так вважає Івченко.

Що буде далі, залежить від того, чи затягнуть європейці паски, тобто скоротять дефіцити бюджетів Греції, Португалії та Іспанії. Тоді євровалюта знову може коштувати більше десяти гривень. Якщо ж цього не відбудеться, падіння євро триватиме, і в Україні також, переконують економісти.

Читайте також:

Євро впав до 4-річного мінімуму щодо долара

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Меркель: крах євро розвалить Євросоюз

Європа оголосила про створення антикризового фонду в 750 млрд євро

ВідеоЄвро надалі дешевшає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: