Українські банки стали менш прозорими

За даними S&P, значно скоротився обсяг фінансової та операційної інформації у публічному доступі, а також різко погіршився доступ до звітності банків, що подається в регулюючі органи.

Інформаційна прозорість банків України у 2010 році впала майже до рівня 2006 року на тлі фінансових труднощів кредитно-фінансових установ.

Про це повідомляє міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's із посиланням на результати чергового дослідження, проведеного спільно з Агентством фінансових ініціатив.

"Індекс прозорості, що розраховується як середній бал за 30 найбільшими банками України, за підсумками дослідження 2010 впав на 6,1 процентних пункту - до 42,7%. Сумарна позитивна динаміка індексу прозорості з 2006 по 2010 рік фактично зведена до незначної величини в 0,8 п.п.", - ідеться у повідомленні.

За даними S&P, значно скоротився обсяг фінансової та операційної інформації у публічному доступі, а також різко погіршився доступ до звітності, що подається в регулюючі органи.

"Індекс інформаційної прозорості відображає загальну ситуацію на українському фінансовому ринку", - прокоментувала підсумки дослідження директор служби рейтингів корпоративного управління S&P Світлана Бородіна, яку цитує прес-служба.

При цьому вона пояснила, що у вибірці опинилися, зокрема, банки, які в 2009-2010 роках були під управлінням тимчасової адміністрації: в результаті цього в банках відсутня повноцінна система корпоративного управління, а значуща для інвесторів інформація була недоступна.

Як повідомлялося, раніше голова Міжвідомчої комісії, віце-прем'єр-міністр Володимир Сівкович доручив підготувати проект доповіді прем'єр-міністру Миколі Азарову щодо незадовільної роботи керівників банків.

Зокрема, Міжвідомча комісія визнала вкрай незадовільними заходи, що вживаються стосовно розв'язання проблеми повернення кредитів, виданих державними банками або банками із значною державною часткою.

Читайте також:

Гривневі депозити українців збільшилися на 3,4%

Уряд склав "чорний список" керівників банків

Уряд: докапіталізація держбанків "потягне" на 23 мільярди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: