Українські банки заробили цього року на своїх клієнтах понад 48 мільярдів гривень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За рік прибутки зросли більше ніж у чотири рази.

За січень-вересень 2019 року українські платоспроможні банки мають 48,35 млрд грн чистого прибутку. Це в 4,4 раза більше, ніж за цей же період торік.

Про це повідомляє Нацбанк України.

Загалом доходи банків за дев’ять місяців поточного року зросли на 28% до 184 млрд грн, витрати – на 2% до 135,6 млрд грн. Високу динаміку доходів банків визначило зростання чистих процентного та комісійного доходів банків – на 18% до 59,5 млрд грн та на 14% до 32,3 млрд грн відповідно завдяки стрімкому розвитку споживчого кредитування та безготівкових операцій із населенням. Крім того, високі показники сектору зумовлені суттєвим прибутком від торгових операцій державних банків, зокрема від валютної переоцінки. Загалом позитивний результат усіх банків від переоцінки та від операцій купівлі-продажу склав 14,8 млрд грн, за аналогічний період 2018 року – мав від’ємне значення (-2,2 млрд грн). Також обсяг відрахувань банками у резерви скоротився у 2,4 раза – від 19,9 млрд грн за 9 місяців 2018 року до 8,3 млрд грн за 9 місяців 2019 року.

"Розпочатий Національним банком цикл зниження ставок позитивно впливатиме на прибутковість банків. За відсутності інформаційних та юридичних атак на банки вартість фондування знижується, а високий попит на кредити з боку населення забезпечує високу прибутковість у роздрібному сегменті. Темпи зростання депозитів залишаються достатніми для підтримки кредитування. Загалом ми очікуємо, що в середньостроковій перспективі прибутковість банків дещо послабиться, але залишатиметься на достатньому рівні для збереження інтересу з боку інвесторів", - сказала перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Водночас у січні-вересні зменшилася кількість та частка збиткових банків. Так, із 76 платоспроможних банків станом на 1 жовтня 2019 року 66 банків були прибутковими та отримали чистий прибуток 49,6 млрд грн, що перекрило збитки 10 банків на загальну суму 1,3 млрд грн. Нагадаємо, що за підсумком 2018 року збитковими були 14 із 77 діючих на той момент банків.

Прибуток за 9 місяців був сформований здебільшого "ПриватБанком" (27,4 млрд грн) та групою банків із західним іноземним капіталом (12,8 млрд грн).

Раніше повідомлялося, що НБУ виявив в українських банках сумнівні операції на мільярди гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції