Банки України знову почали видавати ризиковані кредити на житло

Незважаючи на уроки кризи, банки почали нехтувати обережністю і відновлюють ризикове кредитування.

Купити в Україні житло в кредит стає дедалі простіше, оскільки банки почали знижувати розмір початкового внеску клієнта.

Зокрема, "ВТБ Банк" із 17 червня запустив іпотечну програму з одним із найнижчих авансів на ринку - 20%, повідомляє Комерсант-Україна.

Гривнева позика надається максимум на 20 років під 18,5% річних, разова комісія за видачу кредиту становить 0,99%. При цьому банк обіцяє відсутність щомісячних комісій.

"БМ Банк" обіцяв видавати кредити з аналогічним авансом у лютому під 15,99% річних (одноразова комісія 1,49%), але досі не повідомив про кількість виданих ним кредитів.

Ще більш м'які вимоги в "Ощадбанку". Аванс клієнта може становити від 10% вартості житла (кредит під 17% річних; одноразова комісія 1%).

Але в обмін на таку поблажку установа виставляє позичальникам більш жорсткі умови і вимагає додаткову заставу.

Водночас, позичальникам не варто розраховувати на масовість кредитів з низьким авансом - багато банків продовжують вимагати у клієнтів 30-60%.

Як повідомлялося кількість угод по нерухомості із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого року, але менше у 10 разів за показники "докризового" 2007-го, заявляють експерти ринку нерухомості.

Купівля із залученням позик зараз переважно популярна в сегменті житла вартістю до 150-200 тисяч доларів. Середня сума кредиту при цьому складає від 30% до 50% від вартості об'єкту. Процентна ставка знаходиться в межах 16,5 - 19% річних, украй рідко нижче 15,5%.

Нагадаємо, нещодавно під час наради із забудовниками прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що проблему високих іпотечних ставок цілком реально вирішити. За його словами, вже наступного року можна буде пропонувати іпотеку під 12% річних.

Читайте також:

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Ціни на квартири в Києві впали до п'ятирічного мінімуму

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: