Бізнесмени готуються до подальшого знецінення гривні

Погіршення очікувань опитаних бізнесменів спричинили складні умови, в яких знаходиться українська економіка внаслідок руйнівного впливу кризи.

Бізнес-кола України очікують подальшої девальвації гривні до долара і євро. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку.

Було опитано 1242 підприємства в усіх регіонах країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників, йдеться в повідомленні.

"Надзвичайно складні умови, в яких знаходиться українська економіка внаслідок руйнівного впливу економічної та фінансової кризи обумовили погіршення очікувань респондентів другий квартал поспіль. Разом з тим, підприємства оцінюють свій розвиток дещо оптимістичніше, ніж минулого кварталу, а отже, дно кризи може бути досягнуте незабаром" - відзначають в НБУ.

Згідно із результатами опитування, поточний фінансово-економічний стан підприємств погіршився, баланс відповідей (різниця між відсотком позитивних та негативних відповідей) склався негативним (-27,8%).

Частка респондентів, які вважають стан підприємства задовільним, знизилась до мінімального за час проведення опитувань значення (з 2006 року) і склала 60,2%.

Респонденти усіх видів економічної діяльності протягом наступних 12 місяців очікують повільнішого зменшення обсягів реалізації (баланс очікувань знизився на 10 в.п. проти зниження на 50 в.п. у попередньому кварталі).

Проте, погіршення фінансово-економічного стану підприємств, зниження інвестицій та рівня зайнятості триватиме.

За оцінками респондентів, доступ до банківського кредиту продовжив погіршуватись внаслідок зростання ставок по кредиту, девальвації гривні та проблем у фінансовому секторі. Разом з тим, більшість підприємств (73,6%) довіряють українській банківський системі.

Найбільшою довірою користуються державні банки та вітчизняні банки з участю іноземного капіталу.

Основними факторами зростання цін залишились політична та економічна ситуація. Вплив обмінного курсу на зростання цін продовжив посилюватись, більше половини підприємств відмітили цей фактор.

Читайте також:

Уряд позичить у громадян півмільярда гривень

Ющенко радіє, що гривня вже півтора місяця стабільна

Нафта на світових ринках продовжує дешевшати

Банкіри пообіцяли, що долар не зросте вище 8 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: