Українські бізнесмени очікують девальвацію гривні

Голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що сильних коливань курсу гривні відносно долара США в цьому році не буде.

Серед українських бізнесменів зростають девальваційні очікування, повідомив Національний банк з посиланням на результати чергового опитування керівників підприємств, що проводилося у травні.

"Послабилися очікування респондентів щодо незмінності курсу гривні до долара США і євро в наступні 12 місяців", - йдеться в повідомленні регулятора. Так, якщо в першому кварталі 2011 року в стабільність гривні по відношенню до долара вірили 51,6% опитаних бізнесменів, то у другому кварталі "оптимістів" залишилося 46,7%, пише Дело.

Нагадаємо, в середині травня голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що сильних коливань курсу гривні відносно долара США в цьому році не буде. Максимальне відхилення від сьогоднішнього курсу не перевищить 2% (тобто плюс-мінус 15 копійок).

Нацбанк також повідомив, що інфляційні очікування бізнес-кіл України покращилися. Підприємці прогнозують, що рівень інфляції в найближчі 12 місяців досягне 14,5%, тоді як кварталом раніше їх очікування були на 0,2 процентного пункта "песимістичніше".

Дане опитування керівників підприємств проводиться Національним банком щоквартально. Бізнесменів просять надати свої оцінки поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації. В опитуванні брали участь 1199 підприємства в усіх регіонах країни, які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами та кількістю співробітників.

Нагадаємо, що наприкінці червня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україні обвал курсу гривні не загрожує.

"Це похоронні настрої. Я прекрасно знаю про фінансову ситуацію в країні. Ніякого обвалу гривні завтра не буде", - запевнив глава уряду, коментуючи прогнози щодо падіння національної валюти.

Читайте також:

В Україні стало більше грошей

Українці у червні купили валюти майже на три мільярди доларів

Азаров заявив, що обвалу гривні не буде

Азаров: зараз гривня стабільна як ніколи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: