Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські депутати беруть фіктивні позики для легалізації покупок у е-деклараціях

Фахівці кажуть, що це далеко не вершина винахідливості при приховуванні доходів.

Українські чиновники масово взялися подавати електронні декларації в останні дні, котрі закон відводить для е-декларування. Навантаження на систему спричинило нестабільну її роботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Заступник міністра економіки Наталя Микольська навіть пішла у відпустку, аби зробити фінансовий звіт. Подачі декларації передує збір великого масиву довідок та документів, та й система, що постійно висне, забирає чимало часу. "Як людина використовує відпустку, хто для поїздки, хто для збирання документів – це право вже людини, бо вона є вільною і вона робить вибір для себе", - наголосив її керівник Степан Кубів. Сам він декларацію ще не подав, бо збирає інформацію – є підтверджуючих документів із фінустанов.

Пітніють над завданням і народні депутати. Антон Яценко четвертий день намагається оформити е-документ. "Ніхто не проти її заповнити, але люди весь тиждень не працюють – лише займаються цією декларацією", - здивований він. А якщо посадовці не встигнуть все завершити до 31 жовтня – на них чекатиме кримінальна відповідальність. У НАЗК розриваються телефони від запитань і скарг. "Ми робимо підказки", - каже голова комісії Наталія Корчак. І визнає, що система недосконала, але час із нею впоратися ще є. "Декларації можна заповнювати і вночі", - нагадує вона.

Інша справа, що порахувати всі доходи, видатки та гроші членів родини потрібно правильно. Бізнесмен Олексій Давиденко твердить, що вже з'явилась навіть нова послуга для бідолашних держслужбовців – фіктивна грошова позика. "Щоби ми склали договір і надали послугу депутату, котрому потрібен договір позики. Я спершу подумав, що треба позичити гроші. А мова не про гроші йде, а саме про папірець, щоби депутат міг прикритися тим, що в нього є дохід – він позичив і з цих позичених грошей щось придбав", - розповів приватний підприємець Олексій Давиденко. Фахівці вважають, що аби уникати подібних схем, необхідно нарешті провести податкову амністію. Інакше досвідчені та дорогі юристи знайдуть шляхи, як узаконити незадекларовані шуби, діаманти та інше рухоме і нерухоме майно можновладців.

Як уже повідомлялося, 27 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції збереться на позачергове засідання через електронні декларації. Напередодні голова Верховної Ради Андрій Парубій подав електронну декларацію. Як розповів політик, йому на це знадобилось дві доби через проблеми з сайтом. "Майже дві доби намагався зареєструватися Е-Декларацію. Попри збої в роботі сайту НАЗК, сьогодні мені це вдалося", - написав Парубій. Також оформити електронний документ зміг прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Відео Українські чиновники намагаються підкорити систему е-декларування

Відео Проблеми з е-декларуванням: депутати скаржаться на проблеми роботи системи

Залиште свій коментар

Вибір редакції