Українські дороги коштують найменше у Європі

Бродський показав, скільки коштують українські дороги.

Михайло Бродський опублікував у себе у блозі довідку "Укравтодору", згідно якої вартість будівництва доріг в Україні є найнижчою в Європі.

Так, за даними автодору, в Україні один кілометр автодороги першої категорії обходиться в 39 млн грн. Для порівняння: у Казахстані вартість будівництва такого ж відрізку шляху коштує 43 млн. грн., у Словенію - 59 млн грн, у Великобританії - 84 млн грн, у Польщі - 87 млн грн, у Росії - 120 млн грн. Найдорожче дороги обходяться в Чехії - 210 млн грн і в Швейцарії - 261 млн грн за один кілометр.

"Дороги у нас дійсно не фонтан, але і їх вартість відповідна", - написав Бродський.

Нагадаємо, раніше українські ЗМІ повідомляли, що вартість будівництва одного кілометра дороги коштувала в Україні 21,9 млн грн, а за неофіційними даними "Укравтодору" - від 15 до 35 млн грн.

Цікаво те, що у 2009 році "Укравтодор" спромігся побудувати лише 7,8 км автодоріг, затративши при цьому 913,5 млн грн. Шляхом нескладних арифметичних розрахунків можна з'ясувати, що кожен кілометр цих доріг коштував державі 117,5 млн грн.

Варто відзначити, що на частину траси Київ-Вишгород-Десна протяжністю 16 км, яка веде від Києва до заміської резиденції президента Віктора Януковича "Межигір'я" було потрачено, за словами глави "Укравтодору" Володимира Демішкана, 50 млн грн. Тобто було потрачено 6 млн грн за кілометр. Для порівняння: на ремонт доріг у Києві на весь 2010 рік було виділено 69 млн грн.

Читайте також:

За рік "Укравтодор" побудував 8 км доріг за мільярд гривень

Європа дала Україні 450 мільйонів на дороги

Україна візьме в борг ще 3,5 мільярди на будівництво доріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: