Українські експерти про загрозу нової світової кризи: нам буде легше, ніж європейцям

Українська осінь-2011 року може повторити осінь-2008-го. Зокрема, ціни на нафту уже пішли донизу, це початок обвалу цін на сировину.

Українські експерти розповіли журналістам ТСН, чого можна очікувати в разі повторення глобальної економічної кризи.

Нагадаємо, президент Світового банку Роберт Зеллік нещодавно заявив, що світ стоїть на порозі нового і зовсім іншого шторму, ніж фінансова криза 2008 року. До чорних днів готуються італійці, іспанці, греки, і навіть німці з французами. На що залишається сподіватися українцям?

Українська осінь-2011 року може повторити осінь-2008-го. Зокрема, ціни на нафту уже пішли донизу, це початок обвалу цін на сировину. Якщо подешевшає метал, без роботи будуть металурги, таким чином, пересохне джерело валюти  для України.

У цій ситуації погіршає бюджетникам, затягуватимуть паски служби персоналу.

За словами спеціаліста в області ринку праці Сергія Марченка, минулого разу  від кризи менше за всіх постраждали ІТ-спеціалісти, зарплати яких стабільно високі. Комп'ютерники і цього разу почуватимуться найкраще. Також встоять на ногах фінансисти – після попередньої кризи, банки  змінили свою політику, зменшили ризики.

Натомість, якщо вибухне нова криза, на міжнародному ринку знову зникнуть дешеві гроші.

"Є певні накопичення і борги минулих періодів які потрібно або віддавати, або якимось чином позичати-перепозичати", - зазначає економіст Ірина Піонтковська.

За підрахунками експертів, до кінця року Київ мусить сплатити більше шістнадцяти мільярдів заборгованих гривень. Та коли притік валюти скоротиться, перед обмінниками знову може встати ситуація 2008 року. Стрибок валют і девальвація гривні. Щоправда уряд переконаний - запасів Нацбанку вистачить аби протриматися і втримати національні гроші .

Втім, криза стане удачею для спецпокладів українського конвертованого скарбу - їжі.  Несподіваний шанс може з'явитися у фермерів та аграріїв.

"Їсти хочуть всі і завжди, тому попит на ці товари він досить сталий", - зазначає Ірина Піонтковська.

Експерти-демографи, у свою чергу, жартують - українцям точно буде легше, ніж  сусідам у Європі.

"Наше населення набагато швидше адаптується до цього ніж ті самі європейці, які розпещені благополуччям", - зазначає зав відділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соцдосліджень Людмила Черенько.

Аналізуючи кризу 2008-го, Черенько робить висновок: помирати з голоду українці не будуть. Товстосумів не поменшає, хоча кількість бідних людей неодмінно зросте.

"За разхунок кого - за рахунок середньо доходних груп населення. В багатіїв брати гроші в бюджет дуже важко. В будь-якій країні, напевно, оскільки вони можуть успішно лобіювати свої інтереси", - додала Черенько.   

Восени 2008го експерти прогнозували, що глобальна скрута Україну зачепить не сильно. Це виявилось помилкою. Новою, осінньою кризою 2011го українців вже майже лякають. На думку експертів, наразі ще є трохи часу для зміцнення економічного імунітету.

Читайте також:

Проблеми в єврозоні вдарили по світових цінах на нафту

Обама відкинув можливість нової кризи в США

Нову кризу Україна переживе легше, ніж попередню

Сорос закликає Грецію і Португалію вийти з єврозони

ВідеоДискусії навколо кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: