Українські фермери знищують врожай черешні: що сталося і чи вплине це на вартість ягоди

Українські фермери знищують врожай черешні: що сталося і чи вплине це на вартість ягоди

Фото: pixabay.com

Ринок черешні в Україні зараз перенасичений.

Українські фермери знищують врожай черешні - принаймні в Мелітополі. Центнери стиглої ягоди йдуть просто у смітник.

Чому склалась така ситуація та яка ціна на черешню на українських ринках зараз, розповіли у Сніданку з 1+1.

Анатолій Тиховод працює в аграрнй сфері понад 20 років. У нього свій сад черешні - це понад 12 гектарів. Цього року фермер змушений просто позбуватися свого врожаю черешні, бо не встигає реалізувати її. Збиткової черешні в його господарстві понад 20 тонн. Зрізати свою черешню і просто викидати її змушені зараз багато інших українських фермерів, бо так вони хоча б підготують дерева до наступного врожаю.

Попри таку ситуацію ринок черешні в Україні зараз перенасичений. Але ціни на ягоду ціни в деяких місцях захмарні. "Усередньому ми із свого саду відпускали черешню від 20-30 грн за кг.  Якщо довести до обласного центру чи столиці, то це ще 10 грн. Понад 50-60 гривень вона не повинна була коштувати", - каже голова ГО "Аграрний союз" Запорізької областіАнатолій Тиховод.

Прилавки базарів і супермаркетів переповнені стиглою черешнею: вартість від 35 до 60 грн. На столичних ринках черешня не лише українська, а й навіть з Австралії. Вона коштує майже 400 гривень за кілограм. Крім того, мелітопольська черешня коштує 150 гривень за кілограм. На околицях ягода значно дешевша - по 35 та 60 грн. 

Слід зауважити, хоч вартість на сезонні ягоди та фрукти поступово знижуються, вони все одно коштують дорожче, ніж торік. Зокрема, на ринку за тиждень знизилася ціна малини майже в половину: тепер її продають від 60 до 120 грн за кілограм - це удвічі дорожче, ніж було минулого року. 

Мелітопольські фермери знищують врожай черешні: що сталося

Мелітопольські фермери знищують врожай черешні: що сталося

Повʼязані теми:

Наступна публікація