Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські хлібокомбінати підвищать ціни на хліб

Через зупинення низки хлібопекарських підприємств в Україні ціни на хліб можуть зрости на 15-20%. Уряд розглядає можливість зниження вартості газу та скасування обов'язкового декларування цін на борошно.

Уряд почав боротися із зростанням цін на борошно, що призвело до зупинки низки хлібопекарських підприємств в Україні. Держрезерву доручено почати продажі пекарям борошна за ціною в середньому на 500 грн/т нижче за ринкову.

Як повідомляє "Комерсант Україна", розглядається також можливість зниження вартості газу та скасування обов'язкового декларування цін на борошно.

Через високі ціни на борошно хлібопекарські підприємства України опинилися на межі зупинки, повідомили днями одразу кілька учасників ринку. "6 березня через тимчасові фінансові труднощі ВАТ "Коровай" було змушене наполовину скоротити виробництво хліба соціальної категорії", - повідомили в прес-службі Луганської облдержадміністрації.

Найбільше відчули дефіцит хліба жителі Свердловська та Ровеньків (Луганська область), де 6-7 березня потреба в хлібі покривалася за рахунок ресурсів міні-пекарень та поставок з інших областей.

У лютому вартість борошна вищого гатунку зросла з 2,63 тис. грн/т до 3,1 тис. грн/т. У деяких областях ціни ще вище - оптовики продають борошно не нижче 3,4 тис. грн/т, повідомив мажоритарний власник корпорації "Формула смаку" Олександр Табалов.

Зростання цін на борошно почалося з лютого, після того як уряд збільшив квоти на експорт зерна, і на ринку почалося пожвавлення незважаючи на те, що квоти видавалися під наявні в експортерів обсяги, розповіло джерело в Мінагрополітики. Ціни на пшеницю II класу, за даними АПК-Інформ, зросли з 1,67 тис. грн/т у січні до 2,08 тис. грн/т до початку березня, III класу - з 1,64 тис. грн/т до 2 тис. грн/т.

При цьому ціни на борошно не підвищувалися, тому що для них введено жорстке декларування на рівні місцевих адміністрацій. Це призвело до різкого скорочення обсягу його виробництва борошномельними підприємствами і виникнення ажіотажу, який і підігрів ціни оптовиків, пояснили в міністерстві.

9 березня в Державному агентстві резерву повідомили, що з 15 березня почнуть продажу борошна хлібзаводу за ціною 2,5-2,6 тис. грн/т для виробництва хліба соціальних сортів.

"Підприємства системи Держрезерву зможуть виготовити приблизно 14 тис. т житнього та пшеничного борошна", - заявили в прес-службі агентства з посиланням на першого заступника голови Держрезерву Олену Тараненко. Крім того, уряд розглядає можливість знизити ціни на газ, а також скасувати декларування цін на борошно.

Втім, зупинити зростання цін на борошно і, відповідно, на хліб таким чином вже не вдасться, зазначив директор консалтингової компанії AAA Сергій Наливка.

"Обсяг борошна, який збирається запропонувати Держрезерв, катастрофічно малий - щомісячна потреба хлібопекарських підприємств України в ній становить 110 тис. т", - відзначає гендиректор Укрхлібпрому Олександр Васильченко.

Експерти переконані, що якщо ситуація не зміниться, підприємствам доведеться підвищувати ціни на хліб на 15-20%.

Читайте також:

На сході України стотисячні міста залишились без хліба

Експерти прогнозують дефіцит і подорожчання хліба

З прилавків українських магазинів зникає борошно

Залиште свій коментар

Вибір редакції