Українські кінотеатри збільшили прибутки на 15%

Українські кінотеатри за півроку заробили понад 32 мільйона доларів.

За перше півріччя касові збори кінотеатрів України виросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 15,1% і склали 32,6 мільйона доларів.

Найбільшу касу за перше півріччя зібрала стрічка "Пірати Карибського моря: на дивних берегах" - 5 млн дол. На другому місці - "Службовий роман. Наш час" (2, 8 млн дол.), далі йдуть "Трансформери-3" і "Тачки-2", які вийшли в прокат у кінці червня і вже за перші вихідні зібрали по 1,8 млн дол. та 1,95 млн дол. відповідно, пише Комерсант-Україна.

Проте, темпи росту ринку сповільнилися - рік тому вони склали 57%, що пояснюється великою кількістю гучних прем'єр.

"На початку минулого року був сплеск новинок - вийшов фільм "Аватар", який по зборах і тривалості прокату побив усі існуючі рекорди", - пояснив гендиректор компанії Кінопрокат-Україна (постачальник устаткування для кінотеатрів) Геннадій Романько. "Аватар" в Україні зібрав більше 8 млн дол.

Геннадій Романько відмітив також, що цього року ще буде лише одна рейтингова прем'єра - "Гаррі Поттер і Дари смерті: частина II". Проте вже наступного року прокатники чекають чергового сплеску продажів, оскільки на квітень призначена прем'єра "Титаніка-2".

Прокатники зв'язують перспективи подальшого росту ринку зі збільшенням популярності 3D-кино. "Зараз обладнання для демонстрації фільмів в 3D встановлене лише в третині кінозалів країни - близько 100 з 370",- відмітив гендиректор B&H Бoгдан Батрух.

Оскільки вартість установки такого устаткування досить висока, перед кінотеатрами стоїть дилема: c однієї сторони, переобладнання залів обходиться дорого, з іншої - це дозволяє продавати квитки дорожче, підкреслює виконавчий директор Асоціації кінопрокатників Тетяна Смирнова.

Читайте також:

Фінансування кіно вдвічі збільшитися

Українців можуть залишити без світового кіно та кінопрем’єр

Американська кінопремія "Оскар" змінила правила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: