Українські компанії втратили 534 мільйони через піратів

В 2008 році українські компанії-розробники програмного забезпечення втратили через піратів близько 534 млн доларів.

За рік обсяг неліцензованої продукції в Україні зріс на 1%. Таким чином, зараз піратські програмні копії займають 84% вітчизняного ринку.

В 2008 році ситуація з нелегальним програмним забезпеченням погіршилася лише в 16 країнах. Але попри явне поліпшення ситуації, загальний рівень піратства в світі виріс до 41%, тобто на 3%. Експерти стверджують, що це сталося через те, що найбільше зростання ринків програмного забезпечення спостерігався саме в країнах з високим рівнем піратства.

Останній раз такий високий рівень контрафакту в Україні було зафіксовано в 2006 році. Тоді це нанесло державі збитків у розмірі 69 млн доларів через невиплачені податки, а IT-компанії втратили 941 млн прибутків. Втрати галузі від комп’ютерного піратства в Україні 2008 року склали 534 мільйони.

В той же час, учасники ринку впевнені, що обсяг піратства в Україні помітно вищий 84%. За оцінкою компанії Adobe, він складає 95%.

"Причини мають комплексний характер. В першу чергу це пов’язано з роллю держави в реалізації механізму захисту авторських прав", - вважає глава представництва Adobe Systems в Україні Даніїл Ключников.

Ситуація з піратством в інших країнах світу дещо поліпшилась. Так, 57 країнам вдалося зменшити кількість неліцензійного програмного забезпечення. В їх число потрапила Росія, де за рік рівень піратства скоротився на 5%, склавши 68%.

За прогнозами експертів, в 2009 році ситуація з піратством лише погіршиться. На руку тіньовим виробникам зіграє криза, адже вона впливає на купівельну спроможність.

"Наш постійний моніторінг показує, що зростання обсягів піратської продукції стало результатом економічної рецесії, оскільки негативні тенденції активізувалися саме в IV кварталі минулого року", - зазначив керівник департаменту захисту інтелектуальної власності "Майкрософт Україна" Микола Мірчич.

Разом з тим, як відмічають виробники програмного забезпечення, зниження світового рівня піратства щонайменше на 1% за рік принесло б IT-компаніям додатково 20 мільярдів доларів прибутку.

Боротьба з піратством дозволить послабити проблему безробіття. Так, наприклад, це дозволить створити в Україні близько тисячі нових робочих місць.

Читайте також:

В Україні закрили 99% залів гральних автоматів

Лихварі позичають українцям сотні тисяч гривень під 60% на місяць

Вкладникам King's Capital через два тижні повернуть гроші

Держдума Росії введе покарання за кіберзлочини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: